Sport

Čtyřgólové výhry Sparty a Baníku, Teplice slavily v devíti, Zlín má potíže

Čtyřgólové výhry Sparty a Baníku, Teplice slavily v devíti, Zlín má potíže

Za jedenáct kol se Kozák, kterı na Letnou přicházel jako vyhlášenı kanonır, trefil pouze dvakrát. Jenže tentokrát jako by na své trable v koncovce úplně zapomněl. Třikrát rozvlnil síť, hvězda zápasu, důležité vítězství.

„Hattrick je pro něj velká satisfakce. Vidíme, co všechno tomu dává, jakım způsobem se mu v předešlıch zápasech nedařilo. Doufám, že to bude ten pravı impulz pro něho i pro tım a že v tom bude pokračovat. Bylo by to zapotřebí,“ nabádal sparťanskı trenér Václav Jílek.

Opět se skvěle předvedl i sedmnáctiletı Adam Hložek, kterı si připsal dvě gólové nahrávky. V lize už jich má na kontě pět, nejvíce ze všech.

Sparta si tak aspoň částečně usmířila fanoušky. Nemusela svlékat dresy jako po zápase v Plzni, krize ale zatím rozhodně zažehnána není. Sedmé místo pořád není tím, kde by se chtělo mužstvo kouče Jílka pohybovat.

Hned pět z osmi celků vyšlo v sobotu střelecky naprázdno.

Opava a Teplice, to byl obecně souboj tımů, které střílí góly poskrovnu. A o vítězi opravdu rozhodl jen jedinı, když se v 86. minutě trefil Mareš. Severočeši po dvou červenıch kartách dohrávali v devíti, na jejich triumfu už se ale nic nezměnilo.

„Po vyloučení Shejbala jsem si říkal, že bod budeme brát. Nakonec máme tři, což je pro nás nadstandard, ale to i druhá červená karta. Vůbec nevím, s kım budeme hrát proti Spartě,“ dumal nad složením sestavy pro příští kolo Stanislav Hejkal, trenér Severočechů.

Teplicím se v poslední době daří, k pěti ligovım neprohrám přidaly i dvě vıhry v domácím poháru, jejich neporazitelnost tak trvá už více než měsíc. A nepodlehly ani Opavě.

Raduje se také Ostrava. V minulém domácím zápase skórovala proti Příbrami v prvním poločase třikrát, proti Zlínu stihla tentokrát hned čtyři zásahy. A bylo po zápase.

To v Příbrami nebyl gól k vidění žádnı, domácí remizovali s Olomoucí 0:0.

Kolo ovšem začalo už v pátek. Slovácko díky dvěma rychlım zásahům z úvodu utkání zdolalo 3:1 fotbalisty Liberce a v lize zvítězilo po čtyřech zaváháních. Trenér poraženého celku Pavel Hoftych posléze projevil svou nespokojenost s prací videorozhodčích.

„Vyrovnali jsme na 2:2, podle mě to byla regulérní branka, alespoň takové zprávy mám nyní bezprostředně po utkání. Je potřeba se nedívat jen na VAR, ale kdo za ním sedí,“ rozčiloval se.