Sport

Čtvrtý s pátým bez Komličenka. Boleslav v předehrávce hostí Jablonec

Čtvrtý s pátým bez Komličenka. Boleslav v předehrávce hostí Jablonec

Mladoboleslavští fotbalisté chtějí proti Jablonci potvrdit dobrou bilanci doma, kde v této sezoně vyhráli devět z deseti ligovıch duelů a získali tam 27 z celkovıch 32 bodů.

„Na závěr podzimní sezony chceme předvést divákům kvalitní fotbal v dalším utkání s přímım konkurentem o přední umístění a oplatit Jablonci srpnovou prohru,“ řekl mladoboleslavskı trenér Jozef Weber.

Navzdory vysoké porážce 2:5 se Spartou nebyl k hráčům příliš kritickı a vıkon se mu tımu v určitıch směrech zamlouval.

„Prvních deset a posledních 15 minut udělalo ze zápasu na Spartě jasnı vısledek, ale v celku jsme hráli tak, jak jsme si představovali. Hráli jsme dopředu aktivně tak, aby to lidi bavilo,“ uvedl Weber, jenž v Jablonci ukončil hráčskou kariéru a poté tam dělal asistenta.

Mladé Boleslavi, která prohrála dvě z posledních tří kol, bude chybět nejlepší střelec Nikolaj Komličenko, s deseti góly společně s Guélorem Kangou ze Sparty a Michaelem Krmenčíkem z Plzně nejlepší kanonır ligové sezony. Ruskı reprezentant dostal na Letné červenou kartu.

„Samozřejmě Komličenko je nepříjemnı hráč, nechci říkat, že jeho absence není pro Boleslav ztráta, ale mají adekvátní náhrady. Karty k fotbalu prostě patří,“ řekl ČTK jabloneckı kouč Petr Rada.

Severočeši v Mladé Boleslavi nezvítězili v lize osmkrát po sobě, čtyři utkání ale skončila remízou. „Boleslav je kvalitní tım a nepříjemnı soupeř, hlavně doma. Domácí prostředí je pro ně stěžejní, získali tam většinu bodů. Půjde o zápas dvou vyrovnanıch tımů, uvidíme, jak to bude vypadat,“ konstatoval Rada.

„Bude to o to těžší, že už je cítit, že je konec sezony. Vidíme to na počasí i terénech. Jde o to, abychom se ještě koncentrovali na ten poslední zápas, vymáčkli ze sebe takové poslední nabuzení,“ prohlásil někdejší trenér české reprezentace.

Jablonec v minulém kole zvítězil v Opavě 2:1, předtím však třikrát po sobě ztratil body. „Vážíme si toho, že jsme minule vyhráli v Opavě, teď hrajeme podruhé za sebou venku. Chceme se rozloučit s podzimem důstojně a pokusit se přivézt nějakı ten bod,“ uvedl Rada.