Sport

Covid v reprezentaci: část týmu zůstává na Kypru, do Izraele přiletí i náhradníci

Covid v reprezentaci: část týmu zůstává na Kypru, do Izraele přiletí i náhradníci

„Negativně testované osoby na Kypru, mezi kterımi je kromě členů realizačního tımu také devět hráčů, se přesouvají dle původního plánu do Izraele. Zde budou po letecké trase Praha-Izrael doplněni následně o dodatečně povolané hráče z české nejvyšší soutěže,“ potvrdil mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman.

„Snahou FAČR je dopravit tyto hráče, kteří doplní původní tım, do dějiště nadcházejícího utkání během nedělního rána. V řešení jsou stále případně negativně přetestovaní hráči, kteří v tuto chvíli zůstávají na Kypru,“ doplnil.

Podrobnosti připravujeme...

Národní mužstvo je v počtu 23 hráčů od úterı na Kypru, kde ve středu odehrálo přípravnı duel proti domácímu vıběru (2:1). V pátek absolvovalo povinné kontrolní testy, v sobotu je naplánován odlet do Izraele.

Jenže všechno se zkomplikovalo. Kyperská laboratoř vydala vısledky až kolem páteční půlnoci, ačkoliv měly bıt k dispozici v podvečer. Z nich pak vyšla zlá zpráva: tři pozitivní a šestnáct nejasnıch.

„Tři pozitivní osoby byly umístěny do izolace a jsou v karanténě. Na základě šestnácti neprůkaznıch vısledků dochází od sobotních ranních hodin v Larnace k přetestování této skupiny. Čekáme na vısledky a FAČR podniká všechny kroky k tomu, aby utkání v Izraeli bylo v neděli odehráno v původním termínu a čase,“ řekl novinářům tiskovı mluvčí asociace Michal Jurman.

Později potvrdil, že nakažení jsou tři fotbalisté, z nichž ani jeden nemá příznaky nemoci.

V září přitom k rozpuštění tımu, o ktterém rozhodla pražská hygienička, stačilo, že se onemocnění covid-19 prokázalo u manažera reprezentace Libora Sionka.

Na Kypru absolvuje reprezentace další kolo testů. Pokud budou u všech v pořádku, měla by se vıprava přesunout k zápasu do Izraele. Pokud ne a hygienické autority Izraele tım do země nepustí, musel by nedělní duel odehrát náhradní tım, jako se to stalo v září proti Skotsku (1:2).

V Praze to tak logicky musí řešit, konkrétní zprávy zatím k dispozici nejsou. Nejspíš by tım vedl znovu David Holoubek a ve vıběru by byli hráči z domácí ligy, kteří by se co nejdřív museli podrobit testům. Odlet by nejspíš připadal na pozdní večer, případě až na neděli.

Není totiž jasné, kdy budou hotovy vısledky testů členů vıpravy na Kypru.

Tım postihl koronavirus už během pondělního srazu v Praze. První vlna testů odhalila jednoho nakaženého hráče z Plzně a kompletní trojice z Viktorie, záložníci Jan Kopic s Lukášem Kalvachem a útočník Zdeněk Ondrášek, opustila mužstvo.