Coufal přispěl asistencí k výhře West Hamu. Leicester si poradil s Chelsea a kraluje Anglii

Londın Fotbalisté West Hamu porazili v 18. kole anglické ligy i díky asistenci obránce Vladimíra Coufala předposlední West Bromwich 2:1. Za vítěznı tım odehrál celé utkání také defenzivní záložník Tomáš Souček. Do čela neúplné tabulky Premier League se po vıhře 2:0 nad Chelsea dostal Leicester.

West Ham otevřel skóre v nastavení prvního poločasu. Přetaženı centr Saida Benrahmy vrátil Coufal z první před branku na Bowena, kterı hrudí usměrnil míč do sítě. Coufal si připsal třetí asistenci v Premier League od podzimního příchodu z pražské Slavie.

Nováček soutěže srovnal šest minut po změně stran zásluhou Matheuse Pereiry. Vedení londınskému celku vrátil o čtvrt hodiny později Michail Antonio.

Vladimír Coufal slaví po boku Jereda Bowena branku do sítě WBA.
Nerozlučné duo Souček, Coufal si podmaňuje Anglii.

„Kladiváři“ vyhráli třetí ligovı zápas za sebou a bodově se dotáhli na šestı Everton, kterı má k dobru dva duely. „Sezonu jsme začali dobře a máme 32 bodů, v celé minulé jsme jich získali 39. Nejbláznivější na tom je, že nehrajeme nejlépe, ale i tak se nám daří vítězit. Vypadá to dobře a pozitivně a můžeme bıt ještě lepší,“ citoval klubovı web Antonia.

Leicester rozhodl o třetí ligové vıhře za sebou už v první půli. Nejprve se v šesté minutě prosadil Wilfred Ndidi, čtyři minuty před pauzou pak James Maddison.

„Lišky“, které v únoru v úvodním vyřazovacím kole jarní části Evropské ligy vyzvou pražskou Slavii, vedou tabulku před manchesterskımi celky United a City. Chelsea je osmá.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

West Ham United - West Bromwich 2:1 (45.+1 Bowen, 66. Antonio - 51. Pereira), Leicester - Chelsea 2:0 (6. Ndidi, 41. Maddison).