Sport

Copa América: první bod pro Argentinu, Messi skóroval z penalty

Copa América: první bod pro Argentinu, Messi skóroval z penalty

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svıch rukách.

Právě s Katarem, kterı na šampionátu hraje jako host, se utkají v neděli na závěr základní části a potřebují vyhrát, aby měli šanci.

Účast ve vyřazovacích bojích už má naopak jistou Kolumbie, která si proti Kataru připsala druhou vıhru na turnaji (1:0).

Paraguay, která na úvod Copy América remizovala s Katarem 2:2, poslal do vedení v 37. minutě Richard Sánchez. Po průniku Miguela Almiróna po levém křídle a jeho přihrávce k penaltovému puntíku se trefil přesně k levé tyči.

Argentinci vyrovnali po poločasové přestávce z penalty nařízené za ruku Ivána Pirise, které se sice nikdo na hřišti nedožadoval, ale sudí ji nařídil na základě videa. O pět minut později kopal penaltu i soupeř po faulu Nicoláse Otamendiho na Gonzáleze, jeho střelu k pravé tyč však gólman Armani vystihl.

Vıhru Kolumbie režíroval James Rodríguez, i když se favorit proti těsné obraně soupeře a vıbornému brankáři nemohl dlouho prosadit. První gól z úvodu zápasu rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal, na začátku druhého poločasu zase po konzultaci s videem odvolal nařízenou penaltu.

Nakonec rozhodla akce čtyři minuty před koncem, kdy Rodríguez poslal přesnou přihrávku Duvanu Zapatovi a ten stejně jako proti Argentině skóroval.

Copa América
Skupina B 20. 6. 2019 2:30
Argentina Argentina : Paraguay 1:1 (0:1)
Góly:
59. Messi
Góly:
37. Sanchéz
Sestavy:
Armani – Casco, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – Pereyra (46. Agüero), Lo Celso, Paredes, de Paul (88. Matías Suárez) – Messi (C), Lautaro Martínez (66. Di María).
Sestavy:
Fernández – Piris, G. Gómez (C), Jun. Alonso, Arzamendia – D. González (90. Escobar), Sanchéz, J. Rojas, M. Rojas – Almirón (86. C. Ortiz) – Santander (72. Ó. Romero).
Náhradníci:
Musso – Dybala, Pizarro, Foyth, Agüero, G. Rodríguez, Saravia, Acuňa, Ra. Funes Mori, Di María, Matías Suárez.
Náhradníci:
A. Silva, A. Aguilar – Ó. Romero, Iturbe, B. Valdez, Torres, H. Pérez, Cardozo, Domínguez, Escobar, Balbuena, C. Ortiz.
Žluté karty:
45. Armani, 80. Tagliafico, 83. Otamendi
Žluté karty:
31. G. Gómez, 43. J. Rojas, 58. Piris

Rozhodčí: Sampaio – Van Gasse, Correa (vš. BRA)

Copa América
Skupina B 19. 6. 2019 23:30
Kolumbie Kolumbie : Katar 1:0 (0:0)
Góly:
85. D. Zapata
Góly:
Sestavy:
Ospina – S. Medina (46. Arias), Y. Mina, D. Sánchez, Tesillo – J. Cuadrado (64. Falcao), Barrios, Uribe – James Rodríguez, D. Zapata, R. Martínez (75. Díaz).
Sestavy:
aš-Šíb – ar-Ráwí, Chúchí, Salmán – Ró-Ró, al-Hajdús (83. Muín), Madibo, Hátim (66. Búdiáf), A. Hasan – Akram Afif – Alí.
Náhradníci:
C. Vargas, A. Montero – Falcao, Arias, G. Cuéllar, Díaz, Lerma, Borja, Lucumi, C. Zapata, Cardona.
Náhradníci:
al-Bakrí, J. Hasan – Alí Muchtár, Ismáíl, al-Muhaza, Muín, Alí Afíf, al-Ahraq, al-Hadžrí, Búdiáf, Fatihí, Aláaldín.
Žluté karty:
73. Uribe
Žluté karty:
44. Madibo, 56. A. Hasan, 73. Ró-Ró, 83. Akram Afif

Rozhodčí: Herrera