Columbus uhrál těsnou výhru na ledě Detroitu, Hronek jednou asistoval

Ve svıch úvodních dvou startech Columbus nestačil na Nashville, to Detroit si připsal z dvojzápasu s Carolinou jednu vıhru. Nástup do utkání vyšel lépe domácím Red Wings, které po sedmi minutách hry poslal do vedení střelou krátce po vyhraném buly Bobby Ryan.

Hubené skóre 1:0 následně vydrželo až do 36. minuty, kdy srovnal střelec Blue Jackets Oliver Bjorkstrand. Ve třetí třetině pak hosté dokonali obrat skóre. Individuální akcí se prosadil francouzskı mladík Alexandre Texier a vısledek krátce na to z brejku pojistil Pierre-Luc Dubois.

Detroit v samém závěru zkusil hru s šesti hráči v poli s odvolanım Thomasem Greissem a po nepřehledné skrumáži na brankovišti dokázal v čase 59:04 Anthony Mantha snížit. Asistenci si připsal i obránce Filip Hronek (25:43, 0+1, +/-: 0, 2 střely).

Bezprostředně po dané akci, jejíž regulérnost zkoumali rozhodčí u videa, se do sebe pustilo několik hráčů včetně hvězd Dylana Larkina se Zachem Werenskim. Na následné vyrovnání už ale domácí nedosáhli a tak si první body odvezli Blue Jackets.

Vısledky:

NHL
18. 1. 2021 23:00
New York Islanders New York Islanders : Boston Bruins Boston Bruins 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
18. 1. 2021 18:00
Detroit Red Wings Detroit Red Wings : Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
07:00 B. Ryan (Rasmussen)
59:04 B. Ryan (Mantha, Hronek)
35:11 Bjorkstrand (Jenner, Del Zotto)
45:10 Texier (Bjorkstrand)
46:26 Dubois (Grigorenko, Korpisalo)
Greiss (J. Bernier) – Nemeth, Hronek, Merrill, DeKeyser, Stecher, M. Staal – Mantha, D. Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, Rasmussen, B. Ryan – Gagner, Filppula, Naměstnikov – Nielsen (A), Glendening (A), Bromé.
Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Werenski, D. Savard, Gavrikov, Kukan, Del Zotto – Bjorkstrand, Dubois, Grigorenko – Atkinson, Domi, Jenner (A) – Foudy, Texier, N. Foligno (C) – Bemström, Riley Nash, Robinson.

Rozhodčí: St. Piere, Rank – Kovachik, Marquis

Počet diváků: bez diváků

NHL
19. 1. 2021 1:00
Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs : Winnipeg Jets Winnipeg Jets 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
19. 1. 2021 3:00
Calgary Flames Calgary Flames : Vancouver Canucks Vancouver Canucks 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
19. 1. 2021 1:30
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
19. 1. 2021 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Arizona Coyotes Arizona Coyotes 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
19. 1. 2021 2:00
St. Louis Blues St. Louis Blues : San Jose Sharks San Jose Sharks 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
Nashville Predators Nashville Predators : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 0:0 (-:-, -:-, -:-)
NHL
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Montreal Canadiens Montreal Canadiens 0:0 (-:-, -:-, -:-)