Sport

Co víš o Spartě? zpovídal hned Nováka trenér Trabzonsporu

Co víš o Spartě? zpovídal hned Nováka trenér Trabzonsporu

Filip Novák viděl oba dosavadní zápasy Sparty v nové ligové sezoně a svému kouči hned poreferoval, jak na tom Letenští momentálně jsou.

„Tím, že mám v Trabzonu české televizní kanály, se snažím sledovat skoro všechny zápasy české ligy, samozřejmě včetně duelů Sparty. Už mě zastavil trenér a vyptával se mě, co všechno o Spartě vím. Takže pár základních informací jsem mu už předal,“ vyprávěl v rozhovoru pro klubovou televizi Novák.

„Sparta to nemá jednoduché, protože první zápas ligy prohrála doma (se Slováckem) 0:2. Druhı zápas ale už sparťané vyhráli (nad Jabloncem) 2:0, takže se uklidnili,“ konstatoval Novák.

Poprvé od odchodu do zahraničí v létě 2015 z Jablonce se s klubem představí na české půdě. „Hraje se v Čechách, takže hned po losu mě kontaktovala spousta kamarádů a hlavně pak rodina, která mě chtěla vidět po dlouhé době hrát doma,“ popisoval Novák.

„Bohužel, co jsem slyšel, Sparta bude mít na náš první zápas zavřenı stadion, takže vůbec netuším, zda bude šance dostat na utkání alespoň nějaké vstupenky,“ doplnil českı bek, kterı před angažmá v Turecku působil v dánském Midtjyllandu.