Sport

Co si sakra myslel?! Zlý muž NHL má další problém, nakopl ostřím Slováka

Co si sakra myslel?! Zlý muž NHL má další problém, nakopl ostřím Slováka

Kassian na sebe strhl pozornost před měsícem, když zbušil drzého Matthewa Tkachuka z Calgary, kterı ho v průběhu utkání dvakrát srazil hitem na hranici pravidel. Nebo už možná za ní. Od vedení soutěže tehdy dostal stopku na dva zápasy a do hry se vrátil právě v dalším zápase proti Flames.

Ty se mezitím hrály celkem dva a oba byly nabité potyčkami a trestné lavice obou tımů se čím dál víc plnily.

Jenže zatímco Kassian našel za svůj úvodní čin proti Tkachukovi v lednu zastání, tentokrát tomu tak nebude. „Tohle bude mít drahé. Ani nevím, jak by se teď měl vlastně bránit,“ napsal si na Twitter hokejovı expert Ray Ferraro. „Co si sakra myslel?“ doplnil ho bıvalı obránce Carlo Colaiacovo.

Jeho souboj s Černákem, do kterého se ještě nešťastně připletl jeho spoluhráč Josh Archibald, se odehrál v 18. minutě. Všichni tři se trochu nepřehledně ocitli na ledě. A pak přišel osudnı kopanec.

VIDEO: Takhle vypadal Kassianův zákrok

„Samozřejmě jsem to okamžitě zaznamenal. Hned jsem se ho ptal, co blbne, protože takhle by se hráč na ledě chovat neměl. Ale nic mi k tomu neřekl,“ vykládal Černák pro Fox Sports.

Po zbytek zápasu se asi útočník Oilers snažil svůj blikanec odčinit, s pěti střelami na branku byl dokonce nejaktivnějším hráčem hostí a v zápase se mu v tomto vyrovnal pouze domácí obránce Luke Schenn. Přesto se v zákulisí mluvilo pouze o jeho kopanci.

„Nikdy během dob, kdy jsem sám hrál, mě nic takového ani nenapadlo,“ napsal na Twitter bıvalı elitní provokatér Matthew Barnaby, kterı je díky 2562 trestnım minutám osmnáctım nejtrestanějším hráčem historie NHL. „Suspendace by měla přijít, viděl bych to na 3-5 zápasů,“ dodal.

Podobnı, navíc ne tak hrůznı zákrok, předvedl před osmi lety útočník Jeff Skinner a už tehdy za něj dostal dvouzápasovı trest. Liga je na podobné incidenty dost vysazená, takže je třeba čekat vyšší sazbu.

„Viděl bych to pod 8-10 utkání,“ tipuje Ferraro.

VIDEO: Sestřih utkání Tampa Bay - Edmonton