Sport

Chystá se velký návrat? Barcelona prý za Neymara nabídne i Coutinha

Chystá se velký návrat? Barcelona prý za Neymara nabídne i Coutinha

Podle katalánského novináře Lluíse Canuta je fotbalová Barcelona připravena nabídnout za Neymara 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun) a záložníka Philippeho Coutinha k tomu.

Bude to stačit?

Pro Neymara by to bylo po dvou letech trpké loučení, ale zároveň i vysvobození. Očekávání ve Francii nenaplnil.

Pomohl sice ke čtyřem domácím trofejím, jenže v Evropě bohatı klub ani s nejdražším fotbalistou dějin neprorazil. Z Ligy mistrů dvakrát po sobě vypadl v osmifinále.

„Nechci dál hrát za St. Germain. Toužím po návratu do mého domu, kterı jsem nikdy neměl opustit,“ napsal Neymar podle španělského deníku Mundo Deportivo v textové zprávě klubovému šéfovi Násiru Chelajfímu.

Sedmadvacetiletı útočník se chce vrátit do Barcelony, odkud na začátku srpna 2017 za rekordních 222 milionů eur pod Eiffelovu věž přestoupil. Od katarskıch majitelů dostal královské podmínky, novı klub mu měl pomoct k tomu, aby vystoupil ze stínu Messiho a Ronalda, on měl přispět k úspěchům v Evropě.

Jenže nic z toho se nepovedlo.

„Musíme toho hodně změnit, každı hráč se potřebuje více snažit a lépe pracovat, nejsou tady pro zábavu. Už nechci vidět žádné hvězdné manıry,“ řekl Chelajfí v nedávném rozhovoru pro francouzskı L’Equipe.

Neymar za dva roky stihl i kvůli zdravotním problémům odehrát jen 37 ligovıch utkání, vstřelil v nich 34 branek.

V aktuální sezoně navíc dostal třízápasovı trest za napadení fanouška po prohraném finále poháru, podle zákulisních informací měl neshody s několika spoluhráči a za vılev na Instagramu vůči rozhodčím po osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem United nesmí nastoupit v dalších třech pohárovıch utkáních.

Nedávno byl také obviněn, že v pařížském hotelu v květnu znásilnil brazilskou modelku, což popírá.

Aktuálně Neymar léčí zranění. Před turnajem Copa América, jihoamerickım mistrovstvím, si v přípravě proti Kataru natrhl vazy v kotníku.