Sport

Chyby sudího na Spartě, Baník měl dohrávat bez dvou vyloučených

Chyby sudího na Spartě, Baník měl dohrávat bez dvou vyloučených

Ostravskı ofenzivní hráč Nemanja Kuzmanovič měl dostat červenou kartu za stavu 1:0 ve 27. minutě, když v nepřerušené hře úmyslně udeřil do obličeje sparťana Georgese Mandjecka.

Ginzel na hřišti přestupek vidět nemusel, ale nepomohl mu čtvrtı rozhodčí Jan Machálek, kterı byl blízko, ani videoasistenti Pavel Julínek s Markem Podanım. Přitom z opakovanıch záběrů bylo patrné, že zákrok Kuzmanoviče byl na červenou kartu.

„Rozhodčí Ondřej Ginzel se ve spolupráci s Janem Machálkem dopustil chyby, když neudělil hostujícímu hráči Kuzmanovičovi červenou kartu za hrubé nesportovní chování - udeření soupeře,“ napsala komise v komuniké.

Ve druhém poločase Ginzel nenašel odvahu udělit druhou žlutou kartu Václavu Procházkovi, kterı před pokutovım územím srazil unikajícího Michala Sáčka.

„V 69. minutě se rozhodčí dopustil chyby, když neudělil hostujícímu hráči druhou žlutou kartu a následně červenou kartu za zmaření slibně se rozvíjející akci soupeře,“ oznámila komise.

Sparta se cítila poškozená řízením předchozích zápasů. V Českıch Budějovicích (2:2) sporné situace v pokutovıch územích sudí Karel Hrubeš za pomoci videoasistentů Zelinka s Berkou vyhodnotil ve prospěch domácích.

V Mladé Boleslavi zase sudí Pavel Franěk viděl střet domácího Marka Matějovského s Lukášem Štetinou jako faul sparťana, přestože ho videoasistenti Berka s Hockem volali k monitoru, takže museli mít opačnı názor. Sparťané se dožadovali pokutového kopu, Štetina hrál dřív míč, do kterého šel zespodu, nikoli šlapákem, jak si Franěk myslel.

V minulém šestém kole hrubě chybovali sudí i v jinıch zápasech. Ondřej Lerch poškodil domácí Bohemians, když v 55. minutě za stavu 1:0 pro Olomouc nařídil pokutovı kop ve prospěch hostujícího mužstva za domnělı faul Hůlky.

I když Lercha videoasistenti Hrubeš s Fraňkem volali k monitoru, svůj verdikt nezměnil. „Rozhodčí Ondřej Lech se dopustil chyby, když nesprávně nařídil pokutovı kop ve prospěch hostujícího družstva,“ řekla komise.

Bohemians stav 0:2 otočila na 3:2.

Přehmat sudí Jany Adámkové nevadil ani Liberci, kterı vyhrál v Karviné 1:0. „Ve 42. minutě se rozhodčí Jana Adámková dopustila chyby, když nenařídila přímı volnı kop pro hostující družstvo a neudělila domácímu hráči Rundičovi červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti,“ napsala komise.