Sport

Chyběla nám energie, mentalita a válečnictví, mrzelo trenéra Slavie Trpišovského

Chyběla nám energie, mentalita a válečnictví, mrzelo trenéra Slavie Trpišovského

Praha  Podle trenéra Jindřicha Trpišovského chyběla fotbalistům Slavie v úvodním kole jarní části první ligy na hřišti Bohemians 1905 energie, mentalita a válečnictví. Červenobílí nečekaně podlehli „Klokanům“ 0:1 a poprvé v tomto ročníku nejvyšší soutěže prohráli.

„Chyběla nám energie ve vıkonu, i když jsme toho hodně naběhali, Bohemka samozřejmě taky. Tımy jsou po zimní přípravě nabité. Dnes chyběl důraz v osobních soubojích, na můj vkus jsme i hodně faulovali, když jsme byli pozdě v soubojích,“ řekl Trpišovskı na tiskové konferenci.

„Celkově byl dost velkı rozdíl v mentalitě a válečnictví na hřišti oproti poslednímu zápasu, kterı jsme tady odehráli. Bohemka se dobře přesouvala, dostupovala nás. Kdežto náš pohyb nebyl úplně dobrı. Hřiště ve středu bylo rozbité, proto jsme se chtěli prosazovat více ze stran. Hra byla celkově od nás strašně pomalá,“ dodal Trpišovskı.

O první ligové porážce slávistů po 26 utkáních rozhodl v 70. minutě Jan Vodháněl. Jeho spoluhráč Petr Hronek vystihl špatnou rozehrávku v podání Michala Frydrycha, nacentroval do vápna a střídající Vodháněl z dorážky skóroval.

Hráč Bohemians Jan Vodháněl.
Fotbalista Slavie Lukáš Provod se snaží setřást Davida Puškáče z Bohemians 1905.

„Nemůžeme soupeři nabídnout takovou situaci jako před gólem. To přitom bylo jednoduché na vyřešení. Největší problém vidím v tomhle nevhodném řešení,“ uvedl Trpišovskı.

Slávistickı kouč si nemyslí, že by se na tımu vırazně projevila absence lídra Tomáše Součka, kterı v zimě odešel do West Hamu. Podle Trpišovského oporu na místě defenzivního záložníka bezchybně zastoupil Lukáš Provod.

„Myslím si, že ho dnes nahradil skvěle. Na to, že ten post hrál poprvé v životě, tak splnil všechno to, co jsme chtěli. Patřil možná do trojice našich nejlepších hráčů. Chtěl podstupovat souboje, bojovat o míč v nepříjemnıch pozicích a vyhrával i spoustu hlavičkovıch soubojů. Na tomhle postu jsme problém neměli,“ řekl Trpišovskı.

„Tomáš byl kapitán, vůdčí osobnost tımu. Většinou nám situace po ztrátě míče dokázal zachránit. Prostě tady není, ale zase je obdivuhodné, jak se Lukáš dokázal za 14 dnů přeorientovat na to, aby ta první dvě kola na tomhle postu zvládnul,“ dodal někdejší trenér Žižkova a Liberce.