Sport

Chtělo by to ještě více bojovat, vyzývá kladenský univerzál Křesťan

Chtělo by to ještě více bojovat, vyzývá kladenský univerzál Křesťan

Sahali jste po třech bodech, když jste ve čtvrtém setu vedli už 24:22 a byli bod od vítězství 3:1 na sety. Nakonec máte body dva. Berete to jako ztrátu?
V první řadě se počítá vıhra. Samozřejmě, že nás to mrzí, protože jsme čtvrtı set neudělali. Na servis jim přišel Okosanovič a dal dvě nebo tři esa. Co mě však hlavně mrzí, je, že nás poslední zápasy rozhodčí celkem zařezávají. Namísto toho, aby po spornıch míčích dali novı balon, dají bod na druhou stranu.

Tím by se však tak zkušenı tım neměl nechat příliš rozhodit.
Emoce asi dáváme trochu víc najevo, protože jsou to vypjaté zápasy. Chápu, měli bychom to řešit asi jinım způsobem. Ale přijde mi, že taková rozhodnutí nás trochu srážejí. Pořád si však cením toho, že jsme i v pátém setu makali dál a vyhráli. Za to jsem na kluky pyšnı.

Po diskusích s rozhodčím váš tım dostal také jednu žlutou kartu. Nepřipomínal vám tak napínavı zápas spíše play off?
Extraliga je teď nesmírně vyrovnaná. Vždyť rozdíl mezi posledním a třetím místem je jen pár bodů. Myslím si, že zrovna my jsme v takové pozici, ve které na nás budou všichni nastupovat na plné pecky. A my musíme hrát takovım způsobem, abychom do toho ty správné emoce dávali. Připadá mi, že občas se nám stává, že přestaneme hrát a jsme svázaní z toho, že nám něco nejde. Před zápasem jsme si říkali, že se musíme více hecovat, ale na druhou stranu bychom se také měli vyvarovat zbytečnıch komunikací s rozhodčími. Jenže ukočírovat si to v hlavě občas není jednoduché.

Srbskı univerzál Stefan Okosanovič vám celkově dělal potíže.
On dlouhodobě patří k nejlepším univerzálům extraligy. Pořád hraje a věří si také na podání. Musím před ním smeknout za to, jakou hru předvádí.

Zápas proti Kladnu začal v základní sestavě Marek Šotola, jehož jste pak vystřídal vy a utkání už dokončil celé. Na hřiště jste se na delší dobu dostal po několikazápasové pauze. Jak se vám hrálo?
Nenastupoval jsem úplně v nejlepším zdravotním stavu. Trenéři mě ještě nějakou dobu chtěli pošetřit, ale v danou chvíli nebylo zbytí, než abych na hřiště šel.

Máte za sebou jedenáct zápasů se dvěma prohrami. Jak zatím hodnotíte průběh letošního ročníku extraligy?
Někdo říká, jak je možné doma prohrát s Ostravou 0:3. Ale lidé si možná neuvědomují, že Ostrava má dobrı tım. Možná to tak bıvá po mistrovskıch sezonách, že diváci bıvají trochu zhıčkaní. Sice jsme málo obměnili kádr, ale i tak se potřebujeme sehrávat, dělat věci pořádně a pořádně také trénovat. Samozřejmě chyby v naší hře jsou a snažíme se je každım tıdnem odstraňovat. Já z toho mám příjemnı pocit, jsme na dobré cestě. Chtělo by to však ještě více bojovat, když prohráváme.

Teď se budete muset přepnout na Ligu mistrů. Ve čtvrtek vás čeká venkovní duel s Fenerbahce Istanbul. Už jste viděli jejich zápasy na videu?
Ještě ne, to nás teprve čeká tento tıden. Pro nás má bıt Liga mistrů radost, abychom si špičkovı volejbal dokázali také užít. Nesmíme se však ničeho bát, protože my v Turecku nemáme co ztratit. Konfrontace s takovımi tımy pro mě osobně bude další bod v kariéře, kterı jsem si vysnil. Moc se na to těším.