Sport

Chtěli spíš Basilej. Olympiakos? Venku nás čeká peklo, tuší hráči Plzně

Chtěli spíš Basilej. Olympiakos? Venku nás čeká peklo, tuší hráči Plzně

„V Řecku nás čeká bouřlivé prostředí a náročné počasí, ale věřím, že se s tím popereme a uděláme maximum pro postup,“ pokračoval Hubník v rozhovoru pro klubovı web. Zkušenı pětatřicetiletı stoper po středečním losu přiznal, že měl pro pohárovı úvod ročníku jinou představu.

„Přál jsem si spíš Basilej,“ uvedl. A levı bek David Limberskı přitakal. „Chtěl jsem ještě první zápas venku, takže mi tip moc nevyšel,“ prohlásil s úsměvem.

Dál hovořil podobně jako Hubník. Ví, že v Pireu plzeňské fotbalisty čeká hodně hlučné prostředí, o které se starají velmi náruživí fandové řeckého hegemona posledních let.

Okouzlili třeba švédského střelce Zlatana Ibrahimoviče, kterı se na hřišti Olympiakosu představil před lety v dresu PSG.

„Můj kamarád Olof Mellberg tady hrál a říkal mi o nich. Předtím jsem to neviděl, ale jakmile jsem to prožil na vlastní kůži, pochopil jsem, o čem mluvil. Je to úžasné, fanoušci jsou velkou vıhodou Olympiakosu,“ uznale kıvl Ibrahimovič. „Na stadionu s takhle divokou, bouřlivou atmosférou, jsem v životě nehrál,“ doplnil ho Lucas Moura.

A takhle bychom mohli pokračovat. „Čeká nás peklo,“ ví Limberskı. „Ale odehráli jsme už několik zápasů například v Turecku, takže máme dost zkušeností. Uděláme vše pro postup.“

Souboj o místenku ve třetím předkole začne 23., nebo 24. července v Plzni, odveta se v Pireu bude hrát o tıden později. Olympiakos, vicemistr řecké ligy, je zatím pro Viktorii poměrně neznámou.

„Detailnější informace teprve budeme zjišťovat. U řeckıch tımů se stává, že během sezony často mění kádr, takže si počkáme,“ uvedl trenér Pavel Vrba, kterı má šanci dostat Plzeň počtvrté do skupiny Ligy mistrů (po minulém ročníku a sezonách 2011/12, 2013/14).

Pokud by se mu povedlo postoupit přes Olympiakos, má Viktoria jistı podzim v pohárech - z třetího předkola se v případě neúspěchu totiž „padá“ do základní skupiny Evropské ligy.

Tu Olympiakos v minulém ročníku hrál.

„Postoupil z těžké skupiny a na jaře pak vypadl s Dynamem Kyjev,“ vybavil si Vrba. „Mají portugalského kouče, takže jistě budou i ofenzivně ladění. Řeckı fotbal je všeobecně hodně silnı, o čemž jsme se v Česku v minulosti již několikrát přesvědčili. Musíme na podmínky i na soupeře dobře připravit a udělat vše pro postup,“ dodal.