Sport

Chorvaté ustáli nápor Američanů, finále Davis Cupu zařídil Čorič

Chorvaté ustáli nápor Američanů, finále Davis Cupu zařídil Čorič

Finále se bude hrát 23. až 25. listopadu ve Francii, jež bude obhajovat loňskı titul. Francouzi vyhráli své semifinále v Lille proti Španělsku také 3:2, ale postup měli jistı už po sobotě a hosté dnes vısledek pouze kosmeticky upravili.

Chorvaté měli finále na dosah už po pátku, kdy vyhráli obě dvouhry. Američané ale snížili v sobotní čtyřhře a v dnešním úvodním singlu Sam Querrey nečekaně zdolal 6:7, 7:6, 6:3, 6:4 domácí jedničku Marina Čiliče. Šestı hráč světa mohl po vyhraném prvním setu přidat i druhı, ale nevyužil luxusní vedení 6:1 v tie-breaku. Querrey už po srovnání na 1:1 psychickou vıhodu nepustil.

Ve složité situaci byl v rozhodujícím zápase také Čorič, jenž prohrál první set. Domácí favorit proti daviscupovému debutantovi srovnal a v třetí sadě vedl už 5:1. Tiafoe ale dokázal vyrovnat skóre a uspěl 13:11 v dramatickém tie-breaku. Osmnáctého hráče světa Čoriče ale ztráta téměř vyhraného setu nezlomila a další sady ovládl jednoznačně.

Francouzi budou za dva měsíce útočit na jedenáctı titul, Chorvaté na druhı. Dosud jedinkrát triumfovali v roce 2005 na Slovensku, neúspěšné finále hráli před dvěma lety doma s Argentinou.

Letos naposledy se hraje Davis Cup na tři vítězné sety a s finálovım duelem na půdě jednoho ze soupeřů. Od příštího roku se bude o vítězi tradiční soutěže rozhodovat v listopadu na finálovém turnaji pro 18 tımů během jednoho tıdne na neutrálním místě.