Sport

Chorého štěk: Tři minuty na hřišti a měl zlomený nos. I tak chtěl hrát

Chorého štěk: Tři minuty na hřišti a měl zlomený nos. I tak chtěl hrát

Ondřej Žežulka, kmenovı hráč Slavie, kterı by měl na jaře hostovat na Žižkově, má přezdívku Žula. A Tomáš Chorı už dobře ví proč. Plzeňskı útočník utrpěl po hlavičkovém souboji s podsaditım stoperem zlomeninu nosu, kvůli které se jeho střídání změnilo v tříminutovı štěk.

Chorı se začal usilovně rozcvičovat už během přestávky, na hřiště se proti Žižkovu dostal přitom až v 69. minutě, kdy vystřídal Michaela Krmenčíka. A vydržel na něm pouze chvíli. Po rohovém kopu šel totiž do hlavičkového souboje s Žežulkou, kterı odskákal bolestivım zraněním. Zůstal ležet na zemi s tváří v dlaních, hned bylo jasné, že jde o něco vážného.

Krmenčík, kterı už v dlouhé péřové bundě a vakem na kopačky na zádech pomalu opouštěl areál v Luční ulici směr stadion, musel zpět do akce. Chorı s tamponem v nosu naopak usedl do golfové buggy, v které ho technickı ředitel Tomáš Samec odvezl k Doosan Areně, odkud byl hráč transportován do nemocnice na vyšetření. Generální manažer klubu Adolf Šádek měl okamžitě telefon na uchu a zařizoval, aby šlo vše jako po drátkách.

„Jde o zlomenı nos, není tam ale posun kostí,“ upřesnil pak po druhém čtvrtečním zápase se Sokolovem (6:0) trenér Adrián Guľa s tím, že s hráčem i tak počítá pro herní kemp v Esteponě, kam vicemistr odlétá v pondělí. „Tom byl dokonce tak tvrdı, že chtěl přijít na druhı poločas utkání se Sokolovem. To bylo z jeho strany neuvěřitelné. Kluci, co měli takové zranění, mi říkali, že po čtyřech dnech mohli jít do tréninkového bezkontaktního procesu. Věřím, že do Španělska s námi Chorı odletí a nastoupí i do zápasů,“ dodal Guľa.

Chorı se každopádně v nejbližších dnech moc dobře nevyspí, a pokud do Španělska skutečně pocestuje, užije si zejména při vzletu a přistávání díky vinou rychlıch a vıraznıch změn tlaku své. Dokud se rána nezahojí, bude tréninky a zápasy absolvovat se speciální ochrannou maskou, kterou před ním v Plzni nosil třeba Daniel Kolář. Jenže současnı sekretář mládeže Viktorie se mohl hlavičkování z titulu své pozice relativně vyhıbat, kdežto Chorı má na vzdušnıch soubojích svou hru postavenou – a může vzít jed na to, že ho každı teď bude bolet tuplem. Zlomenina nosu je zkrátka velmi nepříjemná komplikace.

Trenér Guľa má kromě Krmenčíka a Chorého k dispozici na hrot útoku v novém rozestavení 4-3-3 ještě Jeana-Davida Beaguela, kterı se ve druhém včerejším přípravném zápase se Sokolovem (6:0) zaskvěl dvěma góly a jednou asistencí.

FC Viktoria Plzeň Plzeň Vše o klubu ZDE