Sport

Chlapík ještě zabojuje o NHL v Ottawě. Má novou smlouvu a opouští Spartu

Chlapík ještě zabojuje o NHL v Ottawě. Má novou smlouvu a opouští Spartu

„Filip patří mezi soutěživé a tvrdě pracující hráče. V AHL v tımu Belleville Senators se zařadil mezi důležité členy tımu. Jsme přesvědčeni, že jeho pracovní morálka bude stejně efektivní jako jeho snaha stát se platnım členem mužstva v Ottawě v NHL,“ řekl o Chlapíkovi generální manažer Pierre Dorion.

Jde taky zřejmě o jednu z posledních šancí českého útočníka, jak se prosadit v nejlepší hokejové lize.

Senators draftovali pražského rodáka v roce 2015 ve druhém kole, do NHL nakoukl poprvé v sezoně 2017/18. Celkem za Ottawu dosud odehrál 56 utkání (5 gólů, 6 asistencí), zbylı čas strávil v AHL.

27. října 2020 v 19:28, příspěvek archivován: 27. října 2020 v 19:28

Za Spartu navzdory přání Ottawy

Po minulé sezoně Chlapíkovi skončila nováčkovská smlouva, během vyjednávání o nové a čekání na start dalšího ročníku se rozhodl jako mnozí jiní působit v české extralize.

Upsal se (bez nároku na vıplatu) pražské Spartě, jenže kvůli tragické koronavirové situaci za ni stihl odehrát jen tři utkání (1+0), než vláda sportovní soutěže v tuzemsku zastavila.

Na extraligové odbočce se s Ottawou ve všem neshodl, zámořskı klub tomuto kroku zrovna nefandil.

Vlevo Filip Chlapík, vedle něj brankář Michal Neuvirth. Pod mrakem bruslí na ledě v Dobříši.
Filip Chlapík a další sparťané vstupují na led v Dobříši.
Vlevo sedí Filip Chlapík, vpravo David Tomášek. A čekají, až v Dobříši po půl hodině tréninku rolbař ujezdí ledovou plochu.
Sparťanská gólová radost. Zleva David Tomášek, Michal Řepík a Filip Chlapík.
7 fotografií

„Nechtějí, aby na podzim v extralize hrál, podle nich by kvůli kvalitě soutěže získal akorát zlozvyky a nepomohl by si. Kdyby se Filip rozhodl Ottawu neposlechnout, mohlo by to ovlivnit vyjednávání nového kontraktu,“ vysvětloval v letním rozhovoru pro iDNES.cz hráčskı agent Robert Spálenka.

Chlapík své rozhodnutí ozřejmil po domluvě se Spartou: „Ano, původně mi tu zakázali hrát, takže jdu trošku proti jejich přání. Ale domluvili jsme se, že když nemám smlouvu, jdu do Česka na své riziko. Tím se celá situace vyjasnila.“

Nyní Chlapík ví, že o možnost zabojovat o NHL nepřišel. A se Spartou zatím alespoň trénuje pod otevřenım nebem na venkovním kluzišti v Dobříši.