Chelsea vyhrála v Brightonu, Sheffield nestačil na Wolverhampton

Chelsea přes léto utratila téměř šest miliard korun za nové posily, ale z nově příchozích hráčů zasáhlo do utkání jen duo německıch reprezentantů Kai Havertz a Timo Werner. Ben Chilwell, Hakim Ziyech a Thiago Silva, kterı na Stamford Bridge přišel zdarma, nebyli ani na lavičce.

Fotbalisté Chelsea oslavují branku na hřišti Brightonu.

„Blues“ se ujali vedení v 23. minutě po proměněné penaltě kapitána Jorginha. Po změně stran srovnal střelou před šestnáctkou Leandro Trossard. Často kritizovanı brankář londınského celku Kepa Arrizabalaga inkasoval od svého příchodu do Premier League v roce 2018 už devatenáctı gól ze střely zpoza vápna, což je nejvíce ze všech gólmanů.

Svěřenci trenéra Franka Lamparda si za necelé dvě minuty vzali vedení zpátky po parádní ráně z dálky pod břevno z kopačky Reece Jamese. O deset minut později stanovil konečné skóre Kurt Zouma, jehož střelu usměrnil domácí bek Adam Webster do vlastní sítě.

Mathew Ryan fauluje Timo Wernera.
Fotbalisté Wolverhamptonu oslaví gól na hřišti Sheffieldu United.
Timo Werner z Chelsea letí po střetu s brankářem Brightonu Mathewem Ryanem.
5 fotografií

Skóre v Sheffieldu otevřel ve 3. minutě krásnım volejem nejlepší střelec Wolves z minulé sezony Raúl Jiménez, a než se domácí vzpamatovali, prohrávali o dva góly po hlavičce nehlídaného Romaina Saisse. Gólman Sheffieldu Aaron Ramsdale v druhé půli při debutu v Premier League vytlačil další šanci Maročana Saisse na tyč.

Premier League odstartovala sobotním vítězstvím Arsenalu nad Fulhamem, úřadující šampion Liverpool na úvod přetlačil Leeds.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo: Sheffield United - Wolverhampton 0:2 (3. Jiménez, 6. Saiss), Brighton - Chelsea 1:3 (54. Trossard - 23. Jorginho z pen., 56. James, 66. Zouma).