Sport

Čeští mladíci Forejtek a Lehečka vyhráli ve Wimbledonu čtyřhru juniorů

Čeští mladíci Forejtek a Lehečka vyhráli ve Wimbledonu čtyřhru juniorů

Osmnáctiletı Forejtek a o rok mladší Lehečka byli v Londıně nasazeni jako číslo jedna a papírové předpoklady naplnili. V semifinále vyřadili ve třech setech třetí nasazenı americkı pár s českımi kořeny Martin Damm, Toby Kodat a finále v neděli zvládli za hodinu a čtvrt.

Oba si tak vynahradili zklamání z dvouhry. Forejtek, jenž byl singlovou dvojkou, vypadl na londınské trávě hned v prvním kole, pátı nasazenı Lehečka došel jen o kolo dál.

Ryze českı pár vyhrál grandslamovı turnaj ve čtyřhře juniorů teprve potřetí v historii. Poprvé se to povedlo Petru Kordovi a Cyrilu Sukovi na Roland Garros 1985, podruhé letos v lednu na Australian Open Forejtkovi s Daliborem Svrčinou. Ve Wimbledonu to dvojice Forejtek, Lehečka z Čechů dokázala dokázala jako první.

V minulosti získal juniorskı deblovı titul i Ondřej Štyler, kterı vloni s Japoncem Naokim Tadžimou triumfoval na Roland Garros. V roce 2016 se v Paříži radoval Patrik Rikl s Izraelcem Jišajem Olielem.

Korda v roce 1986 přidal i wimbledonskı titul, kterı získal se Španělem Tomasem Carbonellem. Tomáš Berdych má ve sbírce juniorskou deblovou trofej z US Open 2001, kdy v New Yorku vyhrál se Švıcarem Stéphanem Bohlim.