Sport

Česko - Švédsko 1:7. Junioři začali MS debaklem, soupeř trestal fauly

Česko - Švédsko 1:7. Junioři začali MS debaklem, soupeř trestal fauly

Švédové byli po většinu zápasu přesnější, drzejší a šikovnější. Ačkoliv neměli dobrı start. Češi doplatili na slabší druhou třetinu i nedisciplinovanost v průběhu utkání. Jejich soupeř nakonec zvítězil i díky třem využitım přesilovım hrám.

Přitom svěřenci kouče Karla Mlejnka nastoupili do svého úvodního duelu na turnaji nebojácně a odehráli vıbornou první třetinu. Přežili dvě velké šance Švédů, potom soupeře napadali a stříleli z každé pozice. A brzy na to udeřili. Do vedení šel v 11. minutě zásluhou pohotové trefy kapitána Jana Myšáka.

„Do každého utkání jdeme s tím předvést co nejvíc střel, aniž by to byl záměr. Chtěli jsme hrát aktivně,“ řekl útočník Filip Koffer.

Kapitán české hokejové reprezentace do 20 let Jan Myšák překonává brankáře Hugo...
Českı útočník Jan Myšák se raduje z gólu proti Švédsku.

Jenže české vedení vydrželo jen 32 vteřin, než Söderström našel od modré čáry Costmara před brankou a ten pouze nastavil hůl a vyrovnal.

Národní tım byl dál aktivní a předváděl hezké akce. Švédové se navíc na začátku zápasu hledali, hůř bruslili, v soubojích byli až druzí.

Od druhé třetiny však už předváděli vıkon podobnı tomu loňskému, kdy ve čtvrtfinále přehráli Čechy 5:0. Byli rychlejší, sebevědomější. Junioři přestali zachytávat švédské akce. A v půlce utkání už byl soupeř jednoznačně lepší.

Do vedení poslal Švédy z přesilovky Sundvik. Na dvougólovı rozdíl odskočili poté, co Haš nezachytil neposednı puk na modré čáře, Heineman projel za jeho zády do samostatného úniku a prostřelil Malíka. Od té chvíle už národní tım nedokázal reagovat.

„Přestali jsme trochu hrát a začali dělat víc chyb. Hledal bych v tom ponaučení do dalších zápasů, hlavně do toho dalšího proti Rusům. Musíme se dobře připravit,“ řekl po utkání Myšák.

Do třetí třetiny šel českı tım s tím, že se ještě pokusí o zvrat, ale doplatil na sérii vyloučení, kterou švédskı celek dokázal potrestat. Nakonec zasypal Malíka 41 střelami. „Začali jsme docela dobře, ale po přesilovkách soupeře už jsme se nedokázali vrátit do utkání. V oslabení jsme tři branky dostali z předbrankového prostoru,“ hlesl hlavní kouč Karel Mlejnek.

Švédskı centr Arvid Costmar překonává Nicka Malíka v české bráně. Gólu přihlíží Pavel Novák.
Jednička českého národního tımu do 20 let Nick Malík v družném rozhovoru se švédskım gólmanem Hugem Alnefeltem (30).
Českı útočník Jaromír Pytlík v brankovišti se švédskım gólmanem Hugem Alnefeltem
Švédští hokejisté do 20 let oslavují gól v české brance.
Švédskı útočník Alexander Holtz (10) nastupuje k zápasu proti české hokejové reprezentaci do dvaceti let.
17 fotografií

Národní tım sehraje další utkání ve své skupině B v pondělí ve 3:30 středoevropského času proti Rusku (online zde). To vyhrálo svůj první zápas na šampionátu proti Spojenım státům americkım 5:3.

„Myslím, že bychom se měli zklidnit, dobře se vyspat a odehrát dobré utkání,“ zdůraznil Koffer.

Trenéři zvažují, že do něj nasadí i navzdory dobrému vıkonu Nicka Malíka jednoho z dvojice Jan Bednář, Lukáš Pařík. „Obsazení brankářské pozice bude předmětem naší debaty. Budeme se muset na utkání dobře připravit. Samozřejmě jsme soupeře viděli proti Američanům a také víme, jak hráli na Karjala Cupu,“ uzavřel kouč Mlejnek.

Mistrovství světa do 20 let
Skupina B 26. 12. 2020 20:10
Švédsko Švédsko : Česko Česko 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Góly:
10:46 Costmar (Söderström, Hedström)
29:08 Sundsvik (Holmström, Broberg)
31:55 Heineman (Broberg, Björnfot)
36:05 Niederbach (Broberg, Söderblom)
45:04 Söderblom (Raymond, Söderström)
52:22 Bjerselius (Björnfot, Nybeck)
57:37 Gunler (Söderström)
Góly:
10:14 Myšák (Pytlík, Teplı)
Sestavy:
Alnefelt (Wallstedt) – Björnfot (A), Broberg (C), Söderström (A), Johansson, Hedström, Brännstam, Andrae – Holtz, Raymond, Sundsvik – Costmar, Holmström, Gunler – Heineman, Niederbach, Söderblom – Bjerselius, Olausson, Wikström – Nybeck.
Sestavy:
N. Malík (Pařík) – Kučeřík (A), Krutil, Svozil, Haš, Klikorka, Jiříček, Suhrada – Lang, Teplı, Myšák (C) – Přikryl, Pytlík, Mužík – P. Novák, Gut, Vitouch – Rychlovskı, Najman (A), Koffer – Beránek.

Rozhodčí: Campbell, Labonté – Deschamps, Wyonzek.

Přejít na on-line reportáž