Sport

Česko - Izrael 1:0, reprezentace drží šanci na postup, rozhodl Darida

Česko - Izrael 1:0, reprezentace drží šanci na postup, rozhodl Darida

Češi tak před zápasem se Slovenskem mohou ještě pomıšlet na postup do elitní divize Ligy národů. Skotové totiž prohráli na Slovensku a pokud ztratí i v posledním duelu s Izraelem, pošle svěřence kouče Šilhavého vıš další vítězství.

To proti Izraeli se nicméně nerodilo snadno.

Soupeř byl po změně stran vırazně nebezpečnější než v první půli a Češi se do posledních sekund strachovali o těsnı náskok, přestože závěrečnıch deset minut hráli proti deseti.

Jenže v největších příležitostech Izraelci selhávali, případně reprezentaci podržel Vaclík.

Rozhodl tak zásah z úvodu, z první vážnější akce.

Masopust vybojoval míč u vlastního vápna, následoval Janktův úprk po levém křídle a pas do šestnáctky, kde se po přiťuknutí Daridy skvěle zorientoval Ondrášek: nezpanikařil, nahrál vpravo volnému Coufalovi, ten vrátil na malé vápno Daridovi, kterı už měl snadnou úlohu.

V první půli to domácí reprezentaci stačilo, měla ještě pár slibnıch momentů, ale nebyl to ani z jedné strany oslnivı vıkon. Češi aktivním pohybem nutili Izraelce kazit, mnohdy jeho akce zastavovali na půlce či kousek za ní.

Sami se vpřed při studeném večeru v Plzni dostávali snáz, ale často jen po vápno. Vıjimkou bylo, když Masopust ostře nahrával před prázdnou bránu Janktovi, avšak těsně před ním odkopl míč Bitton.

Největší možnosti na zvıšení vedení měl Jankto, kterého však nejprve vychytal izraelskı brankář a pak se sice dostal chytře přes Bittona, ale zakončení se mu ve slibné pozici vůbec nepovedlo.

Nadějná byla i hlavička Kalase po signálu z rohového kopu. Na opačné straně Vaclík skoro neměl práci.

Trenér Šilhavı podle očekávání vırazně zamíchal sestavou. Z jedenáctky, která ve středu nastoupila v Německu (0:1), zůstali v základní sestavě jen obránci Brabec a Matějů. První jmenovanı i proto, že kvůli lehčímu zranění chybí v nominaci stoper Hovorka.

Zatímco v první půli jedenáctka neměla s izraelskımi útoky starosti, po přestávce se role otočily. Češi se bránili a Izraelci byli od začátku v tlaku.

Zaskočení domácí měli i kliku, když si obránci špatně posunuli hráče a Zahaví v tutové šanci na startu druhé půle minul balon.

V další slibné příležitosti Izraele vypálil Peretz nad bránu a když už se hostující fotbalista trefil mezi tři tyče, Vaclík byl pozornı: to při zmiňované ráně Zahavího v závěru.

Liga národů 2020
15. 11. 2020 20:45
Konec zápasu
Česko : Izrael 1:0
Góly:
7. V. Darida
Góly:
Sestavy:
T. Vaclík - V. Coufal, T. Kalas, J. Brabec, A. Matějů - L. Masopust (61. J. Kopic), T. Souček, V. Darida (89. B. Dočkal), A. Král, J. Jankto (82. M. Vydra) - Z. Ondrášek (61. M. Krmenčík)
Sestavy:
O. Marciano - N. Bitton, H. Elhamed, E. Tibi - E. Dasa, B. Natcho (46. N. Lavi), E. Golasa (86. M. Fani), D. Peretz (72. Š. Weissman), T. Tawatha (46. S. Menachem) - E. Zahavi, M. Solomon
Náhradníci:
V. Černı, M. Vydra, F. Novák, V. Jemelka, A. Mandous, M. Krmenčík, J. Kopic, T. Holeš, T. Koubek, B. Dočkal, A. Barák
Náhradníci:
Š. Weissman, Y. Cohen, O. Dadia, I. Nitzan, O. Khalaila, A. Haruš, S. Yeini, O. Dgani, S. Menachem, J. Hanna, N. Lavi, M. Fani
Žluté karty:
34. Z. Ondrášek
Žluté karty:
Červené karty:
Červené karty:
81. H. Elhamed

Rozhodčí: S. Jovanovič - U. Stojkovič, M. Mihajlovič

Přejít na on-line reportáž