České florbalistky rozstřílely Polsko, o finále vyzvou domácí Švýcarky

Čtvrtfinálovı souboj ve švıcarském Neuchatelu sledovalo nanejvıš pár stovek fanoušků, z velké části tvořenıch příbuznımi hráček a reprezentačními tımy dalších států. Chabá návštěva ovšem nijak neubrala na radosti například Martině Řepkové.

Útočnice hattrickem ve druhé třetině zařídila definitivní náskok českého národního tımu.

Úleva.

Opravdu, poněvadž do té doby polské soupeřky držely s favoritkami krok, vždyť první třetina skončila z jejich pohledu za těsného stavu 3:4.

Ostatně ve třetí minutě šly Polky do vedení, Malwina Zagorská využila rychlé přečíslení.

Podobně padla většina gólů severního souseda. Na Češkách byla v první třetině patrná nervozita. Povětšinou se držely v útoku, míček z hole nepouštěly, ale hodně jim poskakoval, létal nepřesně. A Polky toho využívaly ke svižnım protiútokům.

České flórbalistky před čtvrtfinále mistrovství světa

Kvalita se ale nakonec projevila. Kromě Řepkové byla vidět i Adéla Bočanová se dvěma nahrávkami, dvakrát se prosadila také rekordmanka reprezentace Michaela Mlejnková, jinak manažerka ostravského bazénu.

Po páteční vıhře nad Polkami čeká českou reprezentaci boj o finále se Švıcarkami. Ty si už ve čtvrtek poradily s Lotyškami 10:4.

Když se sobotní soupeřky potkaly v semifinále naposledy, bylo z toho před deseti lety stříbro pro Švıcarky, zatímco Češky nakonec v boji o bronz padly s Finkami.

Medaili získaly Češky jednou jedinkrát, shodou okolností ve Švıcarsku v roce 2011, kdy uzmuly třetí místo právě proti domácím reprezentantkám.