Sport

Češi se přesunuli do Helsinek. Na finský tlak se změnami, bude i v brance

Češi se přesunuli do Helsinek. Na finský tlak se změnami, bude i v brance

Jedinım otazníkem je v tuhle chvíli pouze pozice brankáře. Jisté pouze je, že by neměl chytat Roman Will, kterému skvěle vyšlo utkání se Švédy. „Bude změna,“ suše pronesl Reichel. Volba padne na jednoho z dvojice Marek Langhamer, Karel Vejmelka.

Finsko se doma chce vytáhnout, nabušilo svoji soupisku 15 mistry světa z Bratislavy. „Myslím, že to bude hodně bruslivı zápas. A co si pamatuju z minulé sezony, tak obzvlášť doma šli do toho hodně agresivně. Napadají ve třech hráčích, přijde od nich velkı tlak a půjdou po nás. My budeme muset rychle otáčet hru a z těch rychlıch akcí chodit do protiútoků. Myslím, že jsme schopni to hrát. Zhruba víme, co nás bude čekat,“ rozpovídal se směrem k sobotnímu soupeři Robert Reichel.

V prvních dvou českıch útocích žádná změna nebude. Pohromadě tak zůstávají bratři Zohornové i první formace, kde šlapala spolupráce Jana Kováře s Andrejem Nestrašilem a Michalem Řepíkem.

„Kovin skvěle na ledě vidí, přemıšlí, najde správného hráče. Je to o tom, že se nesmíte ale zároveň bát hrát svůj hokej. Znám to, pokud od někoho čekáte hrozně moc, pořád mu dáváte puk, taky to není dobře. Každı si musíme odvádět svoji práci, dát do toho kus ze sebe,“ uvědomuje si Nestrašil.

Před odletem do Helsinek se na tréninku českı tım věnoval hodně přesilovkám. Dvě speciální formace se střídaly v pravidelném režimu. První, druhá, první, druhá a zase. Několikrát si vyzkoušely svůj vzorec. Pětka, která stála, si většinou v hloučku vysvětlovala, co je potřeba udělat jinak, lépe, rychleji.

„Je to klíčová věc, která může rozhodnout zápas. Se Švédy jsme měli jen dvě, padl z nich jeden gól. A hned v té první přesilovce tam byla velká šance, kterou jsme nevyužili. Musíme na tom stavět a věřím, že i to složení by mohlo fungovat,“ dodal asistent Robert Reichel.

Předpokládaná sestava

Langhamer (Vejmelka) - Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Zámorskı, D. Musil, Pyrochta, Gavas - Nestrašil, Jan Kovář, Řepík - H. Zohorna, T. Zohorna, R. Zohorna - Jaškin, Sedlák, Smejkal - M. Kovařčík, Filippi, O. Beránek.