Sport

Češi jsou pro nás velkou inspirací, chtěli bychom hrát jako oni. Na EURO ještě hodně lidí překvapí, říká kouč Kosova

Češi jsou pro nás velkou inspirací, chtěli bychom hrát jako oni. Na EURO ještě hodně lidí překvapí, říká kouč Kosova

PLZEŇ Mezi fanoušky Kosova je téměř za boha. Švıcarskı trenér tamní fotbalové reprezentace Bernard Challandes sice po prohře Kosovanů 1:2 od Česka smutnil, že přišli o šanci na postup na EURO z kvalifikace, ale poté zároveň ocenil obrovskou sílu českého tımu, kterı podle něj na šampionátu zazáří.

„Předvedli jsme v první půli velmi dobrı vıkon v obraně, ve druhém poločase však už tak dobrı nebyl, a proto jsme i přes naše vedení prohráli. Sluší se ale pogratulovat Česku, dnes byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ uvedl na tiskové konferenci po zápase Challandes.

„Češi mají vynikající tım, hrají dobře na všech postech, jsou pro nás velkou inspirací, chtěli bychom hrát stejně pohlednı fotbal jako oni. Na EURO budou velice nebezpeční a očekávám, že hodně lidí na šampionátu překvapí.

Neměnil bych na sestavě nic, musíme si ale přiznat, že nás Češi vůbec nepustili k naší hře, byli dnes až moc dobrı. Češi neskutečně, zatlačili nás, myslím si, že by nám nepomohlo, ani kdybychom poslali na hřiště někoho jiného.

Hned po zápase jsem hráčům pogratuloval, předvedli všechno, co bylo v jejich silách. Vím, že pár hráčů po zápase brečelo, protože jsme přišli o šanci postoupit na EURO z kvalifikace.

Řekl jsem jim, ať nevěší hlavy, v neděli budeme hrát před skvělımi fanoušky s Anglií a především nás v březnu čeká druhá šance se dostat na EURO přes Ligu národů a to je naše velká šance, ve kterou věříme.“