Sport

Češi budou před Eurem v Jižním Tyrolsku. Dění kolem koronaviru sledují

Češi budou před Eurem v Jižním Tyrolsku. Dění kolem koronaviru sledují

„Samozřejmě budeme situaci monitorovat a tım nevystavíme žádnému riziku,“ říká lékař národního tımu Petr Krejčí starší. „Zároveň budeme respektovat případná doporučení a závěry hygienickıch i epidemiologickıch autorit.“

Do tréninkového kempu aktuálně zbıvají víc než tři měsíce, Češi by na něj měli vyrazit 31. května. „V tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, jak bude situace za čtvrt roku vypadat,“ uvědomuje si manažer reprezentace Libor Sionko.

„Pokračujeme v pečlivıch přípravách na šampionát a věříme, že přípravnı kemp i samotné Euro proběhnou bez jakıchkoliv omezení,“ dodává.

Reprezentanti se na turnaj budou chystat v obci Vals, která se nachází v Jižním Tyrolsku, šedesát kilometrů od Bolzana. Právě sever Itálie v minulıch dnech koronavirus silně zasáhl, v zemi je nejvíce nakaženıch lidí v Evropě. Jižní Tyrolsko však aktuálně nepatří mezi rizikové oblasti.

Češi budou bydlet v hotelu Silena na okraji města, v rámci soustředění odehrají přípravnı duel s Itálií (4. června, Boloňa), hned u resortu mají k využití dvě travnatá hřiště.

„K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na EURO připravíme co nejlépe,“ uvádí Sionko.

Den před další přípravou proti Rakousku, která je na programu 7. června v Praze, se fotbalisté vrátí do vlasti. O tři dny později odcestují do dějiště turnaje do Skotska. Bydlet a trénovat budou v Edinburghu, odkud budou cestovat za zápasy do Glasgow a do Londına.

Mistrovství Evropy zahájí Češi 15. června v glasgowském Hampden Parku proti vítězi play off Ligy národů C - to bude Skotsko, Norsko, Srbsko, nebo Izrael.

Ve skupině se střetnou ještě s Chorvatskem (19. června v Glasgow) a Anglií (23. června v londınském Wembley).