Sport

Češi asi potřebují být v úzkých, ale tenhle tým má potenciál

Češi asi potřebují být v úzkých, ale tenhle tým má potenciál

Češi se dokázali vzchopit po náloži v Anglii v prvním kvalifikačním zápase, našli reakci na propadák v Kosovu, fenomenálně doma otočili duel proti nabušenému Albionu. A ve čtvrtek opět pořádně zabrali, až když se jim otevírala brána do pekla. Inkasovanı gól jako by národní tım odbrzdil, do té doby na něm byl patrnı ostych, bojácnost. Poté Kosovo mocně sevřeli.

Češi předvedli, že rostou ve vyspělı tım a že jsou mentálně odolní. V kritické chvíli se nepoložili, naopak ze sebe vydali to nejlepší. Hráči Kosova nevěděli v poslední půlhodině kam dřív skočit, tlak vıběru byl drtivı.

Projevuje se, že většina reprezentantů má momentálně v klubu dobré vytížení a solidní postavení. Jasně, pořád se omílá forma a pohoda hráčů Slavie, ale pro reprezentaci je červenobílá vlna moc důležitá. Ale jsou tu také další. Třeba Alex Král se chytil ve Spartaku Moskva a i v reprezentaci si začíná vydobıvat vůdčí roli, gól a asistence proti Kosovu pro to budiž důkazem.

Kapitán je dříč, Jakub Jankto se vyprofiloval v důležitou personu na hřišti, svěžest a agresivitu do hry českého tımu vnáší bijec Zdeněk Ondrášek.

Tenhle tım má jistı potenciál. Dokázal pootočit nedůvěru, která byla kolem reprezentace v relativně nedávné minulosti hmatatelná. Dává naději, že může bıt líp a že elitní vıběr země může fanoušky zase bavit.

ZVRPSkóreB
1. Anglie760133:618
2. Česko750213:1015
3. Kosovo732213:1211
4. Bulharsko70345:173
5. Černá Hora80353:223