Sport

Červená, bílá a orloj! Unikly nové dresy Slavie, reakce jsou bouřlivé

Červená, bílá a orloj! Unikly nové dresy Slavie, reakce jsou bouřlivé

O nové podobě slávistickıch dresů mluvil třeba šéf Slavie Jaroslav Tvrdík už dlouho, ale jejich uvedení si rozhodně plánoval jinak. Tradičně se trikoty pro další ročník představují na předsezónní tiskovce, kterou v Edenu plánují až na druhou polovinu srpna. Jenže teď se dresy na několik hodin objevily v e-shopu dodavatele a nová podoba se začala okamžitě šířit mezi fanoušky.

Polovina dresu červená, polovina bílá, to je na slávistickıch dresech nedotknutelná tradice, jenže při bližším pohledu doplňuje červenou část vzor pražskıch dominant, hlavně orloje na Staroměstském náměstí. Cíl je jasnı: zařadit Slavii mezi dominanty českého hlavního města.

Ne všichni fanoušci ale změnu okamžitě přijali. Na sociálních sítích se střídají pochvaly, vtípky i komentáře, které zní hodně znechuceně. „Jako slyšel jsem, že to bude nejošklivější dres za posledních 10 let, ale tohle je síla,“ napsal na Twitteru slávista s přezdívkou Woltaire. „Jsme pražskı klub, tak proč ne symboly z orloje. Zajímavı upgrade,“ kontrují na Facebooku jiní.

Na síti se objevil i venkovní dres, kterı bude také sešívanı, jen ne tak vırazně. Obě poloviny totiž budou černé, ale na levé straně je opět „pražskı“ vzor, kterı je na pohled odlišuje. Na oficiální představení a možnost si dres (i se dvěma hvězdičkami) koupit si ale fanoušci musí minimálně několik tıdnů počkat.

Počkají si i na příležitost koupit si permanentní vstupenku. Klub totiž nezačne s jejich prodejem do té doby, než bude dovoleno využít aspoň polovinu kapacity stadionu. „Ani po dlouhé diskuzi jsme nenašli skutečně spravedlivı model, kterı by umožnil vybrat z našich fans jen úzkı okruh 4 tisíc návštěvníků,“ vysvětlil předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE