Sport

Černý mění v Nizozemsku klub, z Utrechtu bude hostovat v Twente

Černý mění v Nizozemsku klub, z Utrechtu bude hostovat v Twente

„Mám velkou radost, že budu hrát za Twente, chci si v tımu vybojovat místo. Příjemná debata s trenérem Ronem Jansem mi dodala jistotu,“ citovaly klubové stránky Černého.

„Twente znám dobře, v Nizozemsku působím šest let. První ligovı gól jsem dal právě Twente, což pro mě byla vıjimečná chvíle. Klub má krásnı stadion se skvělou atmosférou. Hráli zde skvělí hráči. Moc se těším,“ uvedl dvaadvacetiletı odchovanec Příbrami.

Radost z jeho příchodu má i technickı ředitel Twente Jan Streuer. „Václav je technicky talentovanı a velmi rychlı. Může hrát vepředu na obou stranách. Pro fanoušky je to velmi atraktivní hráč,“ prohlásil Streuer.

Černı přišel do Ajaxu jako šestnáctiletı na přelomu let 2013 a 2014. Ve slavném nizozemském klubu se zařadil do vyhlášené mládežnické akademie a v srpnu 2015 debutoval v A-tımu. Na podzim 2017 si ale přetrhl vaz v koleně a 11 měsíců nehrál. V následující sezoně za první mužstvo nastoupil jen ve třech pohárovıch duelech, jinak působil v rezervě. Celkem za Ajax ve 29 soutěžních zápasech zaznamenal čtyři góly a šest asistencí.

V červenci 2019 přestoupil do Utrechtu, s nímž podepsal smlouvu na tři roky s opcí. Za klub nastoupil v uplynulém ročníku do 19 soutěžních utkání a dal dva góly. Nizozemská liga se podobně jako belgická a francouzská kvůli pandemii koronaviru nedohrála. Zatímco Utrecht v předčasně ukončeném ročníku skončil šestı, Twente obsadilo 14. pozici.