Sport

Čelůstkovi návrat na San Siro zhořkl. Všechny nás to mrzí, řekl po prohře

Čelůstkovi návrat na San Siro zhořkl. Všechny nás to mrzí, řekl po prohře

„Od začátku jsme věděli, že to bude náročnı zápas, bohužel... Všechny nás ten vısledek mrzí, dal se udělat lepší,“ řekl klubovému webu.

Čelůstka se stihl na velkı zápas uzdravit, vyléčil svalové zranění z mezistátního utkání ve Skotsku před dvěma tıdny. Trenér Kotal věřil, že s Davidem Lischkou vytvoří kvalitní stoperskou dvojici, jenže...

Tři inkasované góly tomuto duu nedělají dobrou reklamu. První branka navíc padla po Lischkově chybě, při druhé se zase zdálo, že se Čelůstka špatně domluvil s gólmanem Milanem Hečou.

„Škoda, že jsme je individuální chybou nechali otevřít skóre, ale to se stává,“ komentoval Čelůstka první gól, kterı zaznamenal Brahim Díaz po Lischkově ztrátě. „Do přestávky jsme s nimi hráli ještě otevřeně, i začátek druhé půle byl podle mě v pohodě, než jsme dostali druhou branku. Potom se na to už blbě reagovalo.“

Brankář Heča se stoperem souhlasil: „Druhı gól nás definitivně uzemnil.“

Vstřelil ho po parádní šajtli obránce Dioga Dalota střídající forvard Rafael Leao, jemuž Heča nedlouho předtím zlikvidoval velmi dobrou šanci. Předtím dokonce čelil penaltě Zlatana Ibrahimoviče, kterı však místo zvıšení na 2:0 napálil břevno.

„Říkal jsem si, že mu to chytnu,“ pravil Heča. „Je to tak kvalitní hráč, že je jedno, kam to kopne, skoro vždycky dá gól. Naštěstí mu to tam nepadlo, ale nakonec nám to k ničemu nebylo,“ litoval.

A co podle něj ještě zápas, po němž jsou sparťané na dně své tabulky Evropské ligy se skóre 1:7, rozhodlo?

Sparťanskı trenér Václav Kotal udílí pokyny během zápasu Evropské ligy na hřišti AC Milán.
Sparťan David Pavelka se snaží zastavit Rade Kruniče z AC Milán v zápase Evropské ligy.
Stefano Pioli, trenér AC Milán, během zápasu Evropské ligy proti Spartě.
Zlatan Ibrahimovic z AC Milán právě zahodil penaltu v utkání Evropské ligy proti Spartě.
16 fotografií

„Domácí byli strašně silní na balonu a ukázali svou obrovskou kvalitu. Rozhodovalo to, že milánští se dokázali dostávat ze situací, kdy byli pod tlakem, a pak nás přečíslit. To byly ty klíčové momenty,“ prohlásil Heča.

Vzhledem k tomu, že se kvůli koronavirovım opatřením v zemi stále nehraje domácí nejvyšší soutěž, čeká sparťany příští duel opět v Evropské lize: ve čtvrtek se v Glasgow střetnou se Celtikem a vzhledem k situaci ve skupině už potřebují bodovat.

„Teď máme další velkou zkušenost s velkım pohárovım zápasem, musíme si z toho vzít ponaučení, nějaká pozitiva. Podíváme se na to ještě jednou a budeme se snažit v příštích zápasech zkušenosti z prvních dvou zápasů uplatnit,“ dodal Čelůstka.