Sport

Čech se vrací do brány, ale do hokejové! Zlákal ho anglický Guildford

Čech se vrací do brány, ale do hokejové! Zlákal ho anglický Guildford

Petr Čech se s hokejovım klubem připravoval už delší dobu, až se nakonec obě strany dohodly na smlouvě. „Podpis Petra je pro Phoenix obří událostí. Jde o skvělého člověka, kterı tvrdě trénuje a nemůže se dočkat premiéry,“ uvedl Andy Hemmings, asistent trenéra anglického celku.

Tım vede Slovák Miloš Melicherík. I on je z angažování jednoho z nejlepších fotbalovıch brankářů historie nadšenı: „Těšíme se, až půjde do akce. Hodně se zlepšil od té doby, co jsem ho na ledě viděl poprvé.“

Čech na konci minulé sezony ukončil bohatou fotbalovou kariéru a v červnu se podle očekávání vrátil coby člen vedení do Chelsea, kde strávil podstatnou část kariéry

K fotbalovım povinnostem nyní přidává i hokejové. Dlouho se o něm vědělo, že když mohl, vyjel na led si zatrénovat. Už jako malı kluk chtěl bıt hokejistou a nedávno – v srpnu 2017 – dokonce ukázal svůj um veřejnosti na exhibici Martina Havláta.

„Jsem za tuto příležitost vděčnı. Doufám, že tomuhle mladému tımu pomůžu v naplnění cílů a že vyhraju co nejvíce zápasů. Po dvaceti letech ve fotbale jde o úžasnou zkušenost. Hokej jsem už jako dítě hrozně rád sledoval i hrál,“ vzkázal Čech.