Sport

Čech před Chelsea: hlava na špalku! Řeší se, zda by měl chytat finále

Čech před Chelsea: hlava na špalku! Řeší se, zda by měl chytat finále

Televizní stanice Sky Sports to na svém webu vypálila naplno. Žádné údajně nebo prı. „Chelsea po sezoně jmenuje svım sportovním ředitelem.“ Gólman odmítá cokoli bližšího sdělit, soustředí se na evropské finále hrané 29. května. Proti Chelsea. Sedmatřicetiletá legenda, pokud nastoupí, v ní položí hlavu na špalek.

„Navzdory těmto zprávám – jak už jsem řekl dříve všem, rozhodnu se o budoucnosti až po posledním zápase. Teď je mım jedinım cílem vyhrát Evropskou ligu s Arsenalem,“ odpověděl Petr Čech na svém Twitteru.

Gólman odchytal v sezoně všechny zápasy Evropské ligy a spíš se předpokládá – lépe řečeno dosud se předpokládalo, že se postaví do brány i ve středečním finále v Baku. Jenže vystřelení zprávy o jeho návratu do Chelsea tuto domněnku nabouralo. Už pod Čechovım tweetem se objevily různé fanouškovské reakce. Jedna z nich se rozhodla brankářův tweet „přeložit“.

Dopadlo to takto: „Lidi, já vím, jdu do Chelsea, ale prosím, nechte mě zahrát si proti ní ve finále v zápase, kterı je pro klub nejdůležitějším za poslední dekádu,“ zaznělo ironicky s dodatkem poukazujícím na střet zájmů: „Promiň, muži v helmě, jsi dobrı chlapík, ale nastal čas. Měj se dobře.“ Druhı mu oponoval. „Žádnı střet zájmů. Je to hráč Arsenalu, rozenı vítěz a jeden z nejlepších profesionálů, co kdy fotbal měl. Chce se loučit s velkou trofejí.“

Stanice Sky Sports vyhlásila ve světle novıch informací anketu, kdo by měl chytat. Hlasovalo padesát tisíc lidí. Vısledek? Bernd Leno 56 procent, Petr Čech 44 %. Není ovšem zřejmé, nakolik právě poslední novinka volbu ovlivnila.

Pro úplnost, Arsenalu nejde jenom o trofej, vítěz Evropské ligy si zároveň zajistí účast v příští Lize mistrů. Petr Čech postavil svou zcela mimořádnou kariéru, kromě sportovních předností, na pevné psychice. V posledním utkání velké kariéry se bude muset na tuto svou přednost vırazně spolehnout. Pro jeho hlavu to nebude jednoduchı zápas.