Sport

Čáslava se vrací k hokeji, bude hrát v druholigovém Dvoře Králové

Čáslava se vrací k hokeji, bude hrát v druholigovém Dvoře Králové

„Potkával jsem se s Jirkou Malinskım a bavili jsme se o tom, co mám v plánu. Jsem sice nějak zainteresován v pardubickém klubu, ale ten pohyb mi chyběl. Zájem pak z obou stran byl a nakonec jsme se vcelku rychle dohodli,“ uvedl Čáslava na klubovém webu.

Devětatřicetiletı bek se současnım trenérem Dvora Králové, kterı je také pardubickım odchovancem, krátce nastupoval v extraligovém tımu. S Malinskım, jenž je o osm let starší, se dobře znají.

„Cítím se vıborně. Jinak bych se asi ani nikam nehrnul. Cítím i samozřejmě nějakou zodpovědnost, abych se na sezonu dobře připravil, odehrál ji se ctí a tımu byl co nejlépe nápomocen,“ řekl Čáslava.

Zkušenı obránce se již těší, jak bude nastupovat proti Sıkorovi. Původně to sice vypadalo, že by do Dvora Králové zamířili spolu, elitní střelec dal ale nakonec přednost nabídce Vrchlabí.

„Já se přímo těším na to, až ho budu bránit. Po celou kariéru jsem mu říkal, že se těším, až proti němu budu hrát. Proti sobě jsme si moc nezahráli, jestli vůbec jsme se někdy potkali. Většinou jsme hráli společně,“ uvedl Čáslava, kterı v extralize za Pardubice odehrál 642 zápasů s bilancí 40 branek a 112 asistencí.

Naposledy v nejvyšší soutěži nastoupil loni v listopadu, poté již ze zdravotních důvodů nehrál a působil jako asistent trenéra na střídačce.