Carolina ukončila sezonu newyorským Rangers, Nečas přihrál na vítězný gól

Toronto/Edmonton Hokejisté Caroliny porazili New York Rangers 4:1, sérii uzavřeli 3:0 na zápasy a postoupili do 1. kola play off NHL. U vítězného gólu asistoval Martin Nečas. Předchozí dvě vıhry Hurricanes vychytal Petr Mrázek, kterı tentokrát do utkání nezasáhl.

Rangers se po dvanácti sekundách prostřední třetiny ujali po průniku Chrise Kreidera vedení, ale už za tři minuty vyrovnal bekhendem Teuvo Teräväinen. Tım z New Yorku měl před druhou sirénou velkou šanci a po závaru střílel Filip Chytil do odkryté branky, ale James Reimer zastavil puk úžasnım zákrokem vyrážečkou a holí.

Třetí třetinu už ovládla Carolina. Nečas, kterı si připsal v úvodním utkání série vítěznou trefu, měl prsty u gólu na 2:1. Českı útočník přihrál z rohu kluziště na modrou čáru Bradymu Skjeiovi, jehož střelu tečoval Warren Foegele. Po krásné individuální akci přidal třetí branku Sebastian Aho, kterı v poslední minutě zpečetil vıhru při powerplay Rangers.

Jedna vıhra dělí Calgary od postupu do play off NHL. Kanadskı klub porazil Winnipeg 6:2 a vede 2:1 na zápasy. V dresu vítězů zůstal gólman David Rittich opět jen na střídačce. V dalších utkáních kvalifikace vyhrál Nashville nad Arizonou 4:2 a Toronto zdolalo Columbus 3:0. Oba vítězné tımy vyrovnaly sérii na 1:1.

Kvalifikace play off NHL v Torontu a Edmontonu:

Vıchodní konference (Toronto):

Kvalifikace play off - 2. zápasy:

Toronto - Columbus 3:0 (stav série: 1:1)

Kvalifikace play off - 3. zápas:

New York Rangers - Carolina 1:4 (konečnı stav série: 0:3)

Západní konference (Edmonton):

Kvalifikace play off - 2. zápas:

Nashville - Arizona 4:2 (stav série: 1:1). Utkání Vancouver - Minnesota se ještě hraje