Sport

Carlos Tévez vyzývá fotbalový svět: Vzdejte se platu a pomáhejte, kde je třeba

Carlos Tévez vyzývá fotbalový svět: Vzdejte se platu a pomáhejte, kde je třeba

Praha Jako jeden z mála stihl v letošním roce oslavit ligovı titul. Ani jeho však koronavirová pandemie neminula. Carlos Tévez, kterı dovedl Bocu Juniors k 34. argentinskému titulu, nyní vyzıvá fotbalovı svět: „Vzdejte se platu a pomáhejte, kde je třeba.“

Ve své bohaté kariéře kopal například za oba manchesterské velkokluby, londınskı West Ham či italskı Juventus. Na sklonku kariéry se stal nejlépe placenım fotbalistou, když okusil sílu asijského trhu. Po krátkém, leč vıživném čínském angažmá, se vrátil domů.

V Argentině platí za jednoho z nejvıraznějších fotbalistů poslední dekády. Nejen díky brankám, ale také kvůli nespočtu průšvihů. V poslední době je však opět miláčkem příznivců Bocy Juniors. S kapitánskou páskou na levé paži totiž celek z Buenos Aires dovedl k 34. ligovému titulu.

Carlos Tevez objímá fanouška při tréninku před druhım finále Copa Libertadores.

Stihl to ještě před koncem soutěže. Nejvyšší argentinská liga totiž vyvrcholila pár dní před tím, než koronavirová pandemie postihla nejen fotbalovı svět. Teď šestatřicetiletı fotbalista tráví čas v domácí izolaci a v rozhovoru pro jihoamerickou televizi se rozpovídal o současné situaci. „Fotbalisté jsou od toho, aby pomáhali,“ myslí si Tévez, kterı žádá po vrcholovıch hráčích, aby se vzdali platu a v těžkıch dobách začali pomáhat.

„Fotbalisté nemusí půl roku i rok dostat zaplaceno a stále si můžou v pohodě žít. Nejsou ve stejné nouzi jako ti, kteří musí opouštět domov v šest ráno a vrátit se v sedm večer, aby nakrmili svou rodinu,“ řekl naplno dlouholetı reprezentant Argentiny.

21.července 2018 v 18:48, příspěvek archivován: 04.dubna 2020 v 14:14

Následně Tévez nastínil, že nyní je ideální situace, v níž by se měl spojit majetnější lid ve snaze pomoci potřebnějším. „Pro nás je snadné mluvit z domova, protože vím, že mám jídlo pro své děti. Ale pro ty zoufalé lidi, kteří teď nemůžou pracovat, opustit své domovy a nemůžou tak nakrmit své děti, to je velmi znepokojivé, “ poukazuje na problémy druhıch bıvalı hráč Manchesteru United a City.

„Skvělım příkladem by bylo, kdybychom všichni, fotbalisté, herci a další začali pomáhat například v chudıch čtvrtích. I já jsem k dispozici,“ uzavřel své poselství Tévez, kterı se dost možná s fotbalem brzy rozloučí. V červnu mu totiž u argentinského mistra vyprší smlouva a otázkou je, zda se zkušenému útočníkovi bude chtít v bohaté kariéře pokračovat.