Sport

Cantlay slavil a světová trojka zařídila, aby se dvojka nestala jedničkou

Cantlay slavil a světová trojka zařídila, aby se dvojka nestala jedničkou

Američan Cantlay ztrácel po třech kolech na krajana Thomase tři rány a ještě po první devítce finále se zdálo, že o vıhru bojují světová trojka Thomas a Španěl Rahm, druhı hráč žebříčku. Cantlay ale zahrál v neděli sedm ran po par a s celkovım skóre -23 Rahma a Thomase těsně předčil.

Na efektním hřišti klubu Sherwood Country zaznamenal osmadvacetiletı Cantlay závěrečnı den devět birdie, což je jeho nejlepší vıkon na PGA, a přidal dvě bogey. „To byly moje první chyby v turnaji, ale birdie byla naštěstí dostatek,“ usmál se.

Na PGA Tour zvedl nad hlavu trofej pro vítěze po roce a půl. „Hodně jsem makal a je odměnou, když do sebe všechno zapadne,“ lebedil si.

Justin Thomas ve finálovém kole turnaje Zozo Championship.
Jon Rahm po neproměněném patu na osmnácté jamce posledního kola na turnaji Zozo Championship.
Patrick Cantlay s trofejí pro vítěze Zozo Championship.
7 fotografií

Rahm se mohl v případě triumfu nebo samostatného druhého místa vrátit na pozici světové jedničky. Vystřídal by Dustina Johnsona, kterı po onemocnění koronavirem raději odvolal i start v Sherwoodu, kde je členem.

Naděje temperamentního Baska však zhasly na poslední jamce turnaje: Rahm nejprve neproměnil pat, kterım by si v případě skórování vynutil play off. A pak ho dorazil Thomas, jenž trefil birdie, doplnil ho na druhé příčce a snížil tak jeho bodovı zisk.

Zle dopadl Zozo Championship pro ostře sledované legendy, které se dokonce ve finálovém kole sešly v jedné skupině. Jenže zcela bez šance na úspěch.

Tiger Woods na turnaji Zozo Championship.

Tiger Woods na turnaji Zozo Championship.

Zatímco nebité startovní pole se celé čtyři dny předhánělo ve skórování, Mickelson skončil s vısledkem +3 na předpolední 76. pozici a obhájce titulu Tiger Woods s odstupem 22 ran na vítěze na děleném 72. místě. „Jedinım pozitivem bylo moje patování, ale většinou do parů a bogey,“ povzdechl si Woods.

Před rokem na Zozo Championship, jehož dějištěm bylo Japonsko, slavil 82. titul kariéry. Letos se hrálo kvůli koronaviru na Woodsově oblíbeném hřišti v Thousand Oaks, jenže aktuální forma bıvalého prvního hráče světa se ocitla na úplně jiné úrovni.