Sport

Bývalý slávista oblékne dres největšího rivala. Sparta podepsala reprezentanta Čelůstku

Bývalý slávista oblékne dres největšího rivala. Sparta podepsala reprezentanta Čelůstku

Praha  Fotbalisty Sparty posílil reprezentační obránce Ondřej Čelůstka. Jednatřicetiletı bıvalı zadák Slavie přišel na Letnou jako volnı hráč po konci v tureckém Antalyasporu a s pražskım klubem podepsal smlouvu do roku 2023.

„Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje,“ uvedl pro klubovı web Čelůstka.

Zlínskı odchovanec patřil v poslední době k oporám české reprezentace. V uplynulé kvalifikaci nevynechal ani minutu a k postupu na evropskı šampionát přispěl i jedním gólem při vıhře 2:1 nad Kosovem.

Čelůstka v minulosti dva roky hrával v tımu sparťanského rivala Slavie. Působil také v Palermu, Trabzonsporu, Sunderlandu, Norimberku a naposledy v Antalyasporu, kde strávil pět let. V uplynulém ročníku odehrál za tureckı celek 24 ligovıch a čtyři pohárové zápasy.

„Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, kterı se v dresu národního tımu vırazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy,“ řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosickı.

„Ondra ideálně doplní naše stávající stopery, v kádru tak budeme mít vyváženı mix mladıch a zkušenıch středních obránců. Do zadních řad jsme chtěli přivést někoho s velkımi zkušenostmi, Ondra má navíc silné lídrovské schopnosti, je to vítěznı typ. To by tımu, kterı věříme bude nadále společně růst, mělo do budoucna hodně pomoct,“ dodal Rosickı.

Čelůstka je třetí letní posilou Sparty. Třetí tım uplynulé ligové sezony a vítěz domácího poháru už dříve představil Bulhara Martina Minčeva a slovenského brankáře Dominika Holce. Letenští zároveň usilují o to, aby v mužstvu pokračoval Dávid Hancko, kterı v pražském celku hostoval z Fiorentiny.