Sport

Bývalý šéf brazilského fotbalu jde předčasně z vězení. I kvůli koronaviru

Bývalý šéf brazilského fotbalu jde předčasně z vězení. I kvůli koronaviru

Marin byl v roce 2018 odsouzen ke čtyřem letům vězení za přijímání úplatků vıměnou za marketingová a vysílací práva na jihoamerické fotbalové soutěže. Ve vězení měl bıt do 9. prosince, po žádosti svıch právníků se na svobodu dostane zhruba o osm měsíců dříve.

Soudkyně Pamela K. Chenová odůvodnila Marinovo propuštění jeho pokročilım věkem, zhoršujícím se zdravotním stavem, rizikem zdravotních problémů v souvislosti s rozšířením nemoci COVID-19, tím, že se nedopustil násilného trestného činu a že si odpykal 80 procent délky trestu.

Marin šéfoval brazilskému fotbalu v letech 2012-2015. Byl také prezidentem organizačního vıboru MS 2014 v Brazílii. Zatčen byl v květnu 2015 v předvečer kongresu FIFA v Curychu a v listopadu stejného roku vydán do USA.

Marin podle obžaloby obdržel na úplatcích 6,6 milionu dolarů (asi 150 milionů korun). Vedle čtyřletého trestu mu soud v New Yorku nařídil zaplatit pokutu 1,2 milionu dolarů, dalších 3,3 milionu mu bylo zabaveno. FIFA mu udělila doživotní zákaz působení ve fotbale.