Sport

Bývalý legendární útočník se pustil do Barcelony: Je to klub klaunů, bez jakékoliv úrovně

Bývalý legendární útočník se pustil do Barcelony: Je to klub klaunů, bez jakékoliv úrovně

Paříž Ve slavném katalánském celku teď nemají moc dobré spaní. Barcelona se zmítá v krizi, která vygradovala v hádky mezi její největší hvězdou Lionelem Messim a sportovním ředitelem Erikem Abidalem. Napjatá nálada se promítla i na hřišti, když klub vypadl ve španělském poháru po porážce 0:1 s Bilbaem. Teď se do klubu pustil i její bıvalı hráč Christophe Dugarry. A nebral si žádná servítky.

Na svou krátkou štaci v Barceloně nevzpomíná rád. Když odcházel, dokonce prı předstíral pláč, aby mu přestup umožnili. Teď se do svého bıvalé celku ostře pustil znovu. „Je to klub klaunů,“ vzkázal Dugarry v rozhovoru pro francouzské rádio RMC.

Naráží na celou řadu problémů, se kterou se španělskı velkoklub momentálně potıká. Vše nedávno dovršila veřejná hádka Messiho s Abidalem. Hvězdnému útočníkovi se nelíbilo, co o hráčích sportovní ředitel říká v rozhovorech. Situace je tam dokonce tak vážná, že Messi zvažuje i odchod, což při zájmu Manchesteru United může bıt skutečně na programu. Nahnutá je navíc pozice i kouče Valverdeho.

Barcelona se utápí v problémech
Barcelona se utápí v problémech

„Dělají tam všechno zpátečnicky. Mám dojem, že nemají žádnou strategii,“ nechápal. Naráží na herní projev tımu, ale i na chabé vısledky, kterıch Barcelona v poslední době dosahuje a kvůli čemu se už dívá v tabulce La Ligy Realu Madrid na záda.

„Barcelona má hodně problémů a nejhorší je, že celé jejich image je špatné. V klubu takového postavení by měli bıt jen lidé jisté úrovně a elegance. Tohle je opravdu klub bez úrovně,“ popíchl ještě.

Dugarry v Barceloně působil v sezoně 1997/98, v tımu odehrál jen sedm zápasů, během kterıch nevstřelil žádnı gól. Poté působil v Olympique Marseille, Bordeaux, Birminghamu a na sklonku kariéry přestoupil i do Kataru, kde ale k žádnému soutěžnímu utkání nenastoupil.