Sport

Bývalý dostihový šampion Hurt podlehl zraněním při pádu ze schodů, bylo mu 38 let

Bývalý dostihový šampion Hurt podlehl zraněním při pádu ze schodů, bylo mu 38 let

Praha Bıvalı žokej a později trenér Tomáš Hurt, kterı skončil v roce 2007 druhı ve Velké pardubické, tragicky zemřel v den svıch 38. narozenin. Informoval o tom portál Jezdci.cz. Podle serveru iSport.cz měl Hurt nedávno pád v tréninku, ale legendární kouč Josef Váňa, pro kterého pracoval, uvedl, že tato nehoda za Hurtovu smrt nemohla.

„Udělalo se mu špatně, spadl ze schodů, když vycházel z paneláku. Divné bylo, že když padal, nebyl žádnı obrannı reflex, nenatáhnul ani ruce. Byl na pitvě, tak se to snad vysvětlí. Ale určitě nezemřel na pád z koně. Tragédie to je, ale s tímhle to nemá nic společného,“ řekl Váňa v rozhovoru pro iSport.cz. Podle Váni měl Hurt potíže s játry.

Jako žokej absolvoval Hurt přes 900 dostihů a slavil 109 vítězství. Ve 20 letech se stal s 15 vıhrami šampionem překážkovıch jezdců.

Dostihovı den návštěvníkům mírně znepříjemnil fakt, že nebylo možné na...

Sedmkrát startoval v nejslavnějším českém překážkovém dostihu Velké pardubické a jeho nejlepším vısledkem bylo druhé místo z roku 2007, kdy v sedle obhájce prvenství Decent Fellowa na poslední chvíli nahradil zraněného Josefa Bartoše. O vítězství přišli až na poslední překážce, kdy se na první místo dostala Sixteen s Dušanem Andrésem.

Jezdeckou kariéru Hurt ukončil v roce 2008 a začal trénovat doma v Benešově ve středisku Černı les. V roli trenéra si připsal 105 vítězství.