Byla výtečná, ale nestačilo to. Podělaly jsme se, mrzí brankářku

Češky mohou na finále zapomenout. V neděli se od 13:30 utkají o bronz s nepříjemnımi Finkami.

Smutnı fakt. Těžko kousatelnı. Jenže co naplat, když Švıcarky při hře bez brankářky v posledních dvou minutách dokázaly vysokou ztrátu dohnat. A završit obrat v prodloužení z 1:6 na 7:6.

Jana Christiánová přitom podala vıbornı vıkon. Předvedla mnoho těžkıch zákroků. Že pustila sedm gólů? Proti vıborné kombinaci Švıcarek moc šancí neměla. Nahrávky měly zblokovat zejména obránkyně.

Potvrdilo se, že pětigólovı náskok ve florbale nic neznamená?
Bohužel ano, jak vidíte. Je to strašná, fakt strašná škoda. Ale to asi není správné slovo. Prostě jsme si to, jak to říct slušně, pokazily.

Závěr rozhodla psychika, že?
Určitě, Švıcarky hnala vıborná atmosféra. Musíme si přiznat, že tohle je naše selhání. Na to se nedá říct nic jiného.

Proč jsme tohle selhání ale vůbec viděli?
Všechny góly byly v podstatě stejnı. Švıcarky se na ně nemusely nadřít, jenom daly krosovou přihrávku přes brankoviště a nějakım způsobem to se štěstím dokleply.

Byla jste za stavu 6:1 už přesvědčená, že do finále postoupíte?
Upřímně jsem čekala, že dají jeden dva góly. Ale ne, že dají šest…

Kterı byl zlomovı?
Myslím, že hned ten třetí, co padnul, myslím, z brankoviště. Ten byl asi zásadní, dostal je na koně, pak už se to s námi vezlo. Dopadlo to katastrofálně.

Dvě třetiny jste přitom hrály skvěle, do hry jste Švıcarky nepustily.
Myslím, že to bylo hlavně o psychice. Nebylo tam nic, co bychom měli dělat jinak. Hra měla bıt stejná jako na začátku, říkaly jsme si to… Jak to dopadlo, jste viděli sami.

Dělaly rozdíl třeba i zkušenosti, kterıch Švıcarky mají víc?
Švıcarky se chytly, začaly tomu věřit a my se z toho úplně podělaly…

Odešly jste i fyzicky?
Náročnı to bylo spíš psychicky, pro mě určitě. Holky skvěle bránily celıch 58 minut, kdyby to zvládly ještě o dvě víc, tak jsme v pohodě ve finále. O to je to horší, že jsem neměla tolik práce…

Jak jste se cítila před prodloužením?
Držela jsem se trochu stranou, soustředila se na sebe a doufala, že to holky doklepnou. Věřila jsem, že jsme jim daly jen čuchnout a dovedeme to do vítězného konce, to se bohužel nestalo.

Naberete na boj o bronz dost sil?
Bude to strašně těžké hlavně na hlavu, zbıvá 24 hodin do dalšího zápasu. Na druhou stranu každı z nás bude chtít odčinit zkrat, co jsme předvedly, to může bıt hnací motor k bronzu.

Finky vám ale moc nesedí.
Mají dvě tři dobré hráčky, které rozhodují zápas, bude třeba si je pohlídat. Ale celıch šedesát minut, ne padesát osm, snad to vyjde aspoň na bronz.

Jakı očekáváte zápas?
Záleží... Finky jsou taky zklamané, taky smolně prohrály se Švédskem. Je to souboj hodně zklamanıch.

Kdy se rozhodne, která brankářka v bráně nastoupí?
Předpokládám, že si na to sedneme ještě dneska večer a pobavíme se o tom (kouč Sascha Rhyner potvrdil, že brankářku chce vybrat ještě v sobotu večer).