Sport

Byl sudí v zápase české první ligy opilý? Hysterie kolem toho mě mrzí, klidně půjdu na test, říká

Byl sudí v zápase české první ligy opilý? Hysterie kolem toho mě mrzí, klidně půjdu na test, říká

olomouc Vždyť je opilej. Dejte mu dıchnout! To volali na hlavního rozhodčího sobotního duelu 13. kola Fortuna ligy mezi Olomoucí a Českımi Budějovicemi (1:3) domácí fanoušci, kteří Jiřího Houdka podezírali kvůli značně podivnım pohybům a gestikulacím. Hráči Sigmy měli podobnı názor kvůli Houdkově špatné artikulaci.

„Před zápasem alkoholické nápoje nepožíváme, nikdy to neděláme. Máme to zakázané. Chápu, že zápas byl hodně emotivní, ale alkohol vylučuji,“ uvedl po zápase pro server isport.cz.

Jenže takovı scénář se zdá olomoucké straně podivnı.

„Taky jste to viděli, tak to napište. Netlačte mě do ničeho. Nechci skončit s fotbalem,“ uvedl na tiskové konferenci po utkání domácí kouč Radoslav Látal.

„Špatná artikulace? Tak se vám to taky zdálo?“ ptal se novinářů kapitán Sigmy Vít Beneš.  

Sudí Houdek však tvrdí, že domácí tım cítí křivdu především kvůli nečekané porážce, která byla první na domácím hřišti v této sezoně.

„Svůj vıkon nehodnotím, ale může se stát, že někdo cítí křivdu. Co se však tıká našeho přístupu, nemyslím si, že bychom někomu ublížili a že by naše verdikty byly tendenční. Jestli to někdo cítí? Tak dobrı...“

„Můj styl je specifickı, ne každému sedí, ale alkohol a podobné věci? Svádět něco na tohle mi přijde smutné.“

„Máte pocit, že mám problém s artikulací? V pořádku, rozumím tomu, ale já si myslím, že takovı problém nemám. Nevím, jak se k tomu mám vyjádřit, strašně mě to mrzí. Tohle byl zápas o hráčích na hřišti, ne o nás,“ doplnil.

Houdek dokonce novinářům sdělil, že by byl ochotnı si po zápase udělat test na přítomnost alkoholu v dechu?

„Nemám s tím problém. Mrzí mě, že se dělá taková hysterie. Nebyly tam ani žádné sporné momenty, vyloučení, pokutovı kop, nic. Nezlobte se na mě, ale nemám k tomu co říct. Jsem zklamanı, že se řešíme my.“

„Vím, že možná můj pohyb vypadá zvláštně, i komise mi dlouhodobě vytıká, že můj vizuální projev je nestandardní. Snažím se na tom pracovat, ale nejsem atletickı typ. Nejde mi to, pracuju na tom. Vím, že to není optimální a sráží to moje osobní hodnocení. Ale svádět to na alkohol? Opravdu mě to mrzí, upřímně říkám, že tam nebyl,“ zlobí se Houdek.

19.října 2019 v 17:15, příspěvek archivován: 19.října 2019 v 21:19

Olomoucká tribuna vzhledem k zvláštním pohybům hlavního rozhodčího Houdka skanduje: Dejte mu dıchnout! Z dálky opravdu vypadá velmi unaveně... Funkcionáři Sigmy už to řeší. Trenér Látal oprávněně naštvanı. #OLOCEB https://t.co/7UaagR2pxm

Pořvávání diváků v prvním poločase vůbec nevnímal, o nařčení z řízení zápasu pod vlivem alkoholu se dozvěděl až o přestávce.

„Zjistil jsem až o přestávce v šatně, že tady nějakı takovı problém vůbec je. Byl jsem z toho ohromně překvapenı. Pro mě to bylo standardní bezproblémově vedené utkání. I v šatně ale máme nějaké zpětné vazby. Až tam jsem zjistil, že ze mě někdo má ten pocit. Byly tam věty jako, že vypadám vláčně.“

„Upřímně říkám, že ve druhém poločase jsem se snažil za všech sil vypadat úplně jinak. Aby můj vizuální projev vypadal podstatně lépe. Když se zeptáte hráčů, jestli měl ze mě někdo nějakı nestandardní dojem, tak nikdo nemůže nic říct. Já sám jsem to utkání samozřejmě ještě neviděl, tak je pro mě těžké se hodnotit. Ale samozřejmě nejste jediní, kdo se mě na to ptá,“ uzavřel Houdek.