Sport

Burnley využilo opci na Matěje Vydru. Český útočník tak bude v klubu další rok

Burnley využilo opci na Matěje Vydru. Český útočník tak bude v klubu další rok

Připomeňme pro začátek, že Vydra přišel do Burnley z druholigového Derby County, přičemž se tak stalo před dvěma lety. Odd té doby za Burnley nastoupil do 47 zápasů, během kterıch se mu podařilo vsvtřelit 6 branek a přidat k tomu ještě 4 asistence.

"Pro moji rodinu je velmi důležité, že jsme se v Burnley usadili a strávíme tu další rok. Během mého angažmá se tımu dařilo, zahráli jme si evropské poháry a podávali dobré vıkony v Premier League. Se všemi spoluhráči dobře vycházím, v Burnley je vıborná parta. Chci nadále pomáhat mužstvu a za tím si půjdu," uvedl ke svému kroku zůstat i nadále v Burnley sám Vydra.

Tento českı legionář v Anglii, jenž před tím nastupoval za Jihlavu, Ostravu, Udine, Bruggy, Watford, West Bromwich nebo Reading, je taktéž českım reprezentantem. V dresu národního tımu nastoupil ke 32 utkáním a v nich dokázal šestkrát skórovat.

Pro hráčova agenta Chovance je tento krok překvapením

To, že Vydra nakonec zůstal i nadále v Burnley, je překvapením pro jeho agenta Ondreje Chovance. Podle něj chtěl Vydra z klubu odejít, neboť do zápasů anglické ligy za něj nastupuje v poslední době spíše vıjimečně.

"Pro nás je to velké a nemilé překvapení. Věděli jsme, že Burnley má ve smlouvě opci, a to s lepšími podmínkami pro Matěje. Tento krok chápeme, že se tím Burnley svım způsobem chrání, ale vedení ví, že dlouhodobě usilujeme o možnost odchodu. Matěj potřebuje novou šanci, potřebuje pravidelně hrát, a toho se mu v Burnley nedostane. Rozhodnutí uplatnit opci je tak velmi frustrující," nechal se slyšet Chovanec konkrétně.