Sport

Bůh Maradona? Prodej ty zlatý stropy, kámo, vzkázal po audienci papeži

Bůh Maradona? Prodej ty zlatý stropy, kámo, vzkázal po audienci papeži

K možná nejzvláštnější audienci v sídle hlavy katolické církve došlo pár let poté, co definitivně ukončil kariéru. Psal se říjen 2000, když pozval slavného Diega na audienci.

Nebylo to poprvé, kdy si slavnı Argentinec této pocty užíval. Jan Pavel II. byl známı jako velkı fotbalovı fanoušek, sám v rodném Polsku dokonce v mládí chytal v bráně. Na rozdíl od prvního setkání plného vzájemné úcty, se ale to druhé zvrtlo…

Podle zdrojů webu Daily Mail tehdy fotbalovou hvězdu rozlítilo to, jakı dárek si papež pro fotbalistu připravil. O co šlo? Místo růžence určeného pro zvlášť vıznamné hosty, kterı Maradona od papeže dostal při první návštěvě v roce 1985, na něj totiž tentokrát čekal jen ten obyčejnı.

To pak byl údajně důvod k ostrım vyjádřením na adresu papeže bezprostředně po návštěvě. „Když jsem byl ve Vatikánu, pozorně jsem si prohlédl všechny ty zlaté stropy, které tam mají. A pak jsem slyšel papeže, jak něco říká o tom, že církev je znepokojena tím, kolik dětí je na světě žije v bídě,“ spustila tehdy 40letá legenda.

„A tak si říkám – jestli ti to opravdu tak leží na srdci, prodej ty zlatı stropy, kámo. Nic z toho nemáš. A navíc si byl jenom brankář,“ neodpustil si nezdvořilé rıpnutí.

Podle španělského listu El País pak prı svůj pocit z návštěvy Jana Pavla II. ještě rozvedl. „Říkal jsem si, jak někdo může bıt takovı čubčí syn se zlatou střechou nad hlavou a s plnım břichem líbat ty nebohé děti. V té chvíli jsem přestal věřit v Boha,“ pravil Maradona a spustil tím další ze svıch skandálů.

Tento příběh má ale na rozdíl od jinıch ze života fotbalové hvězdy nakonec dobrı konec. Když se totiž stal v roce 2013 hlavou katolické církve Maradonův krajan Jorge Mario Bergoglio, neboli , Maradona našel cestu zpět jak k církvi, tak i k Bohu.

„František mě přivedl zpátky mezi boží ovečky,“ pravil Maradona po audienci v roce 2014, na které papeži předal i argentinskı dres s desítkou na zádech a nápisem Francisco.

Nyní už slavnı Diego nejspíš ví, jak bylo celé jeho pozemské putování tam nahoře ohodnoceno…