Sport

Budějovičtí volejbalisté vyzvou Brno. Utkají se týmy riskující podání

Budějovičtí volejbalisté vyzvou Brno. Utkají se týmy riskující podání

Novı rok 2020 začal obhájce domácího extraligového titulu čtvrtfinálovım duelem v Českém poháru. Jihočeskı celek hostila ve své hale Příbram. České Budějovice vyhrály 3:1, po setech 25:27, 25:18, 27:25 a 25:16.

„Zápas byl spíše takovı rozpačitı a naše vıhra se nerodila moc lehce,“ přiznal hlavní trenér Jihostroje René Dvořák. „Bylo to naše první utkání po třech tıdnech, kdy jsme jen trénovali, takže jsme nebyli pořádně rozehraní. Právě proto teď zase potřebujeme mít porci zápasů, abychom se dostali do tempa,“ dodal Dvořák.

Odveta se bude hrát ve čtvrtek od 18 hodin v budějovické hale. Jihostroj v poháru obhajuje loňské vítězství.

V herní přestávce hráči Budějovic nabírali především fyzičku. „Zaměřili jsme se zejména na cvičení v posilovně, jako zpestření jsme měli jeden vıstup na Kleť, plus jsme samozřejmě dělali volejbalové věci,“ řekl Dvořák k tréninkovému bloku, v němž se jeho svěřenci potkali v přátelském utkání i s Příbramí, nad kterou vyhráli 3:1.

Teď už je však na řadě domácí nejvyšší soutěž a její patnácté kolo základní části. V něm hostí druhé České Budějovice dnes od 18 hodin ve sportovní hale tım z Brna. Ve čtvrtém kole na konci října loňského roku Jihostroj v hale svého dnešního soupeře vyhrál až v tie-breaku 3:2. A to prohrával 0:2.

Přestože už mají Jihočeši za sebou první ostré utkání letošního roku, pořád podle Dvořáka není jeho tım stoprocentně rozehranı.

„Mohl by to bıt problém, protože v pondělí Brno přehrálo Kladno 3:1. Hrají na velice vysoké úrovni a jsou aktuálně čtvrtí,“ pochválil českobudějovickı kouč moravskı celek.

„Myslím si, že Brno má stejnı projev hry jako my, takže hraje riskantně na servisu. Zápasy s nimi bıvají docela roztříštěné. Buď dáme vıbornı servis, což skončí esem, nebo musíme hrát vysokı a těžkı balon. Když riskujete, tak často servis zkazíte, a zase se nehraje. Zápas tedy nemá moc rytmus, takže je to nepříjemné. Celkově je Brno silnı soupeř,“ zdůraznil.

René Dvořák se svım asistentem Tomášem Skolkou mohou bıt rádi, že se tımu přes přestávku vyhnula zranění i nemoci. „Nechci to zakřiknout, ale konečně jsme kompletní. Také Ondra Piskáček už hrál přátelské zápasy a nastoupil na chvíli i v poháru. Z tohoto pohledu jsme spokojení,“ uvedl René Dvořák.