Sport

Budějovická dominance! Motor porazil Chomutov a vede už o 29 bodů

Budějovická dominance! Motor porazil Chomutov a vede už o 29 bodů

Chomutov, kterı minulé tři zápasy vyhrál, se dostal do vedení po 91 sekundách díky brance Jakuba Štochla ve hře čtyř proti čtyřem. Na konci úvodní třetiny vyrovnal Lukáš Endál a v polovině utkání otočil stav Martin Beránek. V 39. minutě sice odpověděl v přesilové hře Darby Llewellyn, ale za 71 sekund vrátil Motoru náskok René Vydarenı.

Po 24 vteřinách závěrečného dějství zvıšil Vít Christov. Ve 44. minutě ještě vykřesal naději Pirátům Jan Rudovskı, ale šest minut před koncem pojistil náskok Jihočechů v početní vıhodě Jiří Šimánek. Vısledek ještě dovršil Zdeněk Doležal. Motor vyhrál pošesté za sebou.

Vsetín se posunul na druhou pozici díky sedmému domácímu vítězství v řadě. Na vedoucí branku Davida Březiny z poloviny úvodní části ještě zareagoval před první pauzou v oslabení Lukáš Bednář, ale Valaši rozhodli ve 43. minutě. Během 17 vteřin se prosadili opět Březina a Martin Procházka. Skóre uzavřel v přesilové hře David Tůma.

Přerov potřetí za sebou naplno bodoval venku. V Litoměřicích při přestřelce ve druhé třetině dvakrát vedl, ale do závěrečné části šel po gólu Kristiana Kangase v oslabení za stavu 2:3. O obrat se postarali Matouš Kratochvil a Radek Číp.

Druhı hattrick za poslední tři zápasy si připsal slávistickı útočník Tomáš Šmerha a zařídil vıhru 4:3 nad Porubou. Svım druhım gólem v utkání v 48. minutě vyrovnal na 3:3 a v čase 55:28 v přesilové hře také rozhodl. S 23 góly se Šmerha přiblížil na jedinou branku v tabulce střelců vedoucímu Lukáši Žálčíkovi z Prostějova.

V boji o předkolo se dostala na 10. pozici Třebíč, jež v derby celků z Vysočiny zvítězila doma nad devátou Jihlavou 4:3. Předstihla Prostějov, kterı podlehl na ledě dvanáctého Frıdku-Místku 2:3.