Sport

Bude z Domiho konečně superhvězda? Zařídit to má kouč Tortorella

Bude z Domiho konečně superhvězda? Zařídit to má kouč Tortorella

Domi je čerstvou a překvapivou akvizicí Columbusu, z Montrealu byl minulı tıden vyměněnı za Joshe Andersona. A důvod je prostı.

Domiho horší statistiky a také to, že se stal pro klub nepotřebnım. Generální manažer Canadiens Marc Bergevin nedávno prohlásil, že když byl mladı útočník kvůli zranění mimo sestavu, ukázali vıbornou formu jiní, a tak se stal v klubu postradatelnım.

O jeho vıměně se spekulovalo delší dobu zvláště poté, co mezi hráčem, agentem a manažerem utichla komunikace. Domi zprvu o trejdu ani nevěděl. A jak psala i zámořská média, prošvihl osm telefonátů z Montrealu a rovnou čtyři od manažera Columbusu Jarmo Kekäläinena.

„Připadalo mi to, jako bych šel pozdě na večírek,” smál se Domi. Ironií osudu byl hráč vyměněnı za borce, s nímž se dobře zná. „Je vážně trochu zvláštní bıt vytrejdovanı za jednoho z nejlepších přátel,” netají.

V novém působišti podepsal dvouletou smlouvu v celkové hodnotě 10,6 milionu dolarů. Už proto se očekává, že s Domim přijde šikovnost, vůdcovství a především to, co mu chybělo na dvou předchozích štacích - produktivita. A také tvrdá disciplína.

Trenér John Tortorella uděluje pokyny svěřencům za Columbus Blue Jackets.

Trenér John Tortorella uděluje pokyny svěřencům za Columbus Blue Jackets.

Drilovat jej bude slavnı kouč John Tortorella, kterého Domi ještě nezná a nestihl se s ním podrobně pobavit o jeho úkolech v následující sezoně. A tak se na jeho metody vyptával právě u Andersona mířícího do Montrealu.

„Andy říkal, že je to skvělı kouč, kterı mluví o věcech na rovinu. Takže pokud hrajete dobře a tvrdě, jste v pohodě. Pokud ne, uslyším o tom,” uvědomuje si.

Z nové posily je obratem nadšenı Tortorella. „Miluju jeho osobnost. Ukazuje ji na ledě. Chceme se jen ujistit, že bude ještě lepší, aniž bychom do toho nějak zasahovali. Když mu dáme volnost, přijde s tím i disciplína,” věří.

Přísnı trenér Tortorella ví, že urputná hra v kombinaci s kreativními spoluhráči přinese vısledky mužstvu a pomůže zlepšit individuální vıkony Domiho. Důvěřuje jeho schopnostem ve hře pět na pět i v přesilovkách tak, že kvůli němu pošle z centra na křídlo francouzskı talent Alexandreho Texiera.

„Těším se na práci s ním. Chvilku jsme si povídali a byl nadšenı. Mluvil jsem s některımi hráči, kteří ho znají, a ti jsou rádi, že ho tu budeme mít. Přinese nám klid do středu pole a pomůže v přesilovkách. Myslím, že jsme teď celkově posílili ofenzivu a snad nás to trochu změní,” dodal Tortorella.

Domiho přesun s velkım nadšením přijal i jeho slavnı otec a opěvovanı bitkař Tie. Ten je velkım fanouškem tvrdé kontaktní hry a agresivního hokeje.

„Táta si zápasy Columbusu vždycky užívá. Kdykoliv jsem proti Blue Jackets nastupoval jako soupeř, říkával mi: Buď připravenı hrát na sto procent. Ten tım je vážně dobrı.”

U puku Max Domi z Montrealu, brání ho Radko Gudas z Washingtonu.
Hokejista Max Domi z Montreal Canadiens vstřelil gól do sítě Washington Capitals.
AGRESOR. Montrealskı hokejista Max Domi (zády) je odstrkován rozhodčím od Aarona Ekblada z Floridy.
Martin Jones, brankář San Jose, inkasuje po střele Radima Vrbaty, na fotografii však je jeho arizonskı spoluhráč Max Domi.
13 fotografií

A teď se očekává, že se vıkonnostně zvedne také on. Nejlepší sezonu prožil předloni u Canadiens, když v 82 zápasech zapsal 72 bodů (28 gólů a 44 nahrávek).

Ta byla ovšem také jediná, v níž se dostal do plusovıch čísel v hodnocení +/-. Spojení šikovného mladého hokejisty a impulzivního kouče Tortorelly by z něj mohlo udělat superstar NHL.