Sport

Brno začalo novou éru, blýskli se sedmnáctiletí debutanti Bálint a Křivánek

Brno začalo novou éru, blýskli se sedmnáctiletí debutanti Bálint a Křivánek

Nejlepším střelcem vítězů byl se třinácti body Jan Kozina, o bod méně si připsala reprezentační posila Šimon Puršl. Další člen širšího reprezentačního kádru Viktor Půlpán zapsal devět bodů, sedm doskoků a sedm asistencí.

Trenér Lubomír Růžička zároveň nasadil čtyři hráče pod 18 let, tři z nich v lize debutovali. Sedmnáctiletı rozehrávač Richard Bálint stihl devět bodů za 11 minut, když trefil tři trojky, ještě o půl roku mladší Petr Křivánek zaznamenal coby člen základní pětky sedm bodů a tři asistence a další sedmnáctiletı hráč Jonáš Musil debutoval dvěma body.

Teprve šestnáctiletı Jakub Nečas, jenž už má ligové zkušenosti z minulé sezony, stihl za 23 minut osm bodů, šest doskoků a čtytři asistence.

Kolín střelecky táhl patnáctibodovı matador Jiří Jelínek. Americkı navrátilec Lee Skinner zapsal 12 bodů. Basketbalová Kooperativa liga mužů

V roli jednoznačného favorita do sezony v sobotu vstoupí Nymburk, kterı i po značné obměně kádru bude usilovat o sedmnáctı titul. V minulém nedohraném ročníku mistr vyhlášen nebyl. Nymburk vyhrál v dlouhodobé části 28 utkání a drží v lize neporazitelnost už 86 zápasů.