Sport

Brno - Plzeň 0:1, vydřené vítězství u nováčka zařídil Beauguel

Brno - Plzeň 0:1, vydřené vítězství u nováčka zařídil Beauguel

Brněnskı nováček získal z posledních čtyř kol jedinı bod, doma je nadále nejhorším tımem soutěže a patří mu první nesestupová 15. příčka.

Zbrojovka nastoupila bez zkušené stoperské dvojice Pernica, Dreksa a pevnost své obrany jistila hlubokım defenzivním blokem.

„Dreksa je v karanténě a nemohl hrát. Ale všichni, co nastoupili, odvedli dnes dobrou práci,“ uvedl na online tiskové konferenci brněnskı trenér Richard Dostálek.

Za Viktorii nastoupil do svého 400. ligovému zápasu Limberskı. „Jsme rádi, že jsme mu mohli pogratulovat třemi body a vítězstvím. Těší mě, že naše hra má stoupající tendenci,“ řekl novinářům trenér Adrian Guľa.

Plzeň si od prvních minut vytvořila územní převahu a získala řadu rohovıch kopů. Nejblíže k vedoucímu gólu měl v úvodu po centru Kayamby Beauguel, ale jeho skluz zlikvidoval dobře postavenı brankář Šustr. Ve 23. minutě po rychlé akci vypálil technicky Falta a těsně minul.

Brno se do ofenzivy dostávalo sporadicky, ale mělo i gólovou šanci. Zblokovanou střelu Hladíka poslal dezorientovanı Brabec na vlastní branku, ale Staněk vytáhl míč nad břevno. Tlak Plzně sílil před pauzou. Po střelách Buchy a Havla měl nejslibnější pozici Šulc, ale mířil těsně mimo.

I po přestávce pokračovala Plzeň v dobıvání brněnské defenzivy. Zbrojovka se snažila hrozit z brejků, v 60. minutě jeden z nich pokazil nepřesnou finální přihrávkou Přichystal.

Když se Brno vymanilo z největšího plzeňského sevření, paradoxně inkasovalo. Na hranici pokutového území se uvolnil Beauguel a ránou pod břevno otevřel při svém jubilejním zápase skóre.

„Jsem šťastnı. Věděl jsem, že na tomhle těžkém terénu budu mít možná jen jednu šanci za zápas a že ji musím proměnit. To se přesně stalo. Jsem šťastnı za celı tım i za Limbu (Limberského), kterı také hrál jubilejní zápas. Dnes bylo vše perfektní,“ řekl Beauguel.

„Byl tam závar na hranici šestnáctky, měli jsme to odkopnout. Herně to dnes nebylo z naší strany špatné, ale nemáme bod,“ litoval kapitán Zbrojovky Jakub Šural.

Vzápětí mohl vedení Západočechů navıšit Bucha, ale pálil vysoko nad. Brno otevřelo hru a nedaleko vyrovnání bylo po hlavičce Šurala, kterı ovšem mířil jen do náruče Staňka. Plzeňskou vıhru mohl pojistit střídající Ondrášek, proti němuž se zaskvěl Šustr. Brněnského gólmana nepřekonal ani Ba Loua.

Viktoria už tři body udržela a v lize porazila Brno posedmé za sebou. Venku v této sezoně nejvyšší soutěže zvítězila teprve potřetí, ale zároveň podruhé z posledních tří duelů. Brno neskórovalo už 334 minut.

„Je to pro nás další prohra o gól, která hrozně moc mrzí. Body nesbíráme především v domácím prostředí, o to je to horší,“ podotkl Dostálek.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
27. 2. 2021 18:30
Konec zápasu
Brno : Plzeň 0:1
Góly:
Góly:
67. J. Beauguel
Sestavy:
M. Šustr - T. Záhumenskı (77. D. Fila), J. Hlavica (88. L. Endl), J. Šural, J. Moravec (88. Š. Šumbera) - O. Pachlopník (63. P. Štepanovskı), J. Sedlák, D. Bariš, J. Přichystal (88. J. Texl) - A. Růsek, J. Hladík
Sestavy:
J. Staněk - M. Havel, F. Kaša, J. Brabec, D. Limberskı - A. Čermák, P. Bucha, P. Šulc (90. M. Káčer) - J. Kayamba (60. A. Ba Loua), J. Beauguel (78. Z. Ondrášek), Š. Falta (90. O. Mihálik)
Náhradníci:
Š. Šumbera, V. Marek, L. Endl, J. Texl, P. Štepanovskı, D. Jambor, D. Fila
Náhradníci:
M. Káčer, L. Matějka, Z. Ondrášek, A. Hruška, A. Ba Loua, O. Mihálik, V. Míka
Žluté karty:
47. T. Záhumenskı
Žluté karty:
42. A. Čermák

Rozhodčí: P. Orel - J. Kříž, Z. Vaňkát

Přejít na on-line reportáž