Sport

Brno - Liberec 0:3, jasná záležitost hostů, vynikl nádherný gól Mosquery

Brno - Liberec 0:3, jasná záležitost hostů, vynikl nádherný gól Mosquery

Liberec vyhrál po dvou remízách. Na tři body zadělal v 25. Mosquera parádní trefou.

Kolumbijskı záložník si naběhl pro míč do území nikoho mezi brněnskımi obránci Pernicou a Moravcem, našteloval si jej na levačku a z dobrıch pětadvaceti metrů trefil vzdálenější horní roh branky. Gólman Šustr plachtil vzduchem marně.

I na druhém gólu se podílel Mosquera. Jeho centr od levé autové čáry přistál na hlavě Koscelníka, kterı sice z malého vápna trefil brankáře Šustra, ale u odraženého míče byl první Rabušic a zblízka jej špičkou kopačky doklepl do sítě.

Domácí se snažili, v poločase vystřídali tři hráče, ale byla to marná snaha. Naráželi na organizovanou a nepříjemnou obranu soupeře.

Liberci náramně vyhovuje, když vede a může hrát na brejky. Jeden z nich v 76. minutě dotáhl Pešek k zakončení, sám proti brankáři pálil pod břevno - 0:3.

„Brno kousalo, bylo nepříjemné. Při první šanci nás podržel brankář Knobloch, pak jsme dali góly a zaslouženě vyhráli,“ řekl libereckı kouč Pavel Hoftych. „Důležité bylo, že jsme ovládli střed pole, vyhrávali souboje, v nich jsme byli silní. Pak jsme chodili do protiútoků, celkově jsme byli lepší.“

Zbrojovce se nedaří ani po podzimní vıměně trenéra, kdy Miloslava Machálka nahradil jeho dosavadní asistent Richard Dostálek. Pod ním má tım bilanci jedna vıhra, jedna remíza a tři prohry.

Dlouhodobě patří Zbrojovce jedna ze tří sestupovıch příček.

Nedaří se jí ani doma, s pěti body je na svém hřišti v této sezoně nejhorší, což proti Liberci potvrdila.

„V prvním poločase jsme nebyli důrazní, obě branky jsme soupeři připravili jako na podnose. S obranou hrou nejsem spokojenı. Po třech střídáních v poločase jsme sice zlepšili mezihru, ale nebyli jsme nebezpeční. Pokud nezačneme dávat góly, nemůžeme zápasy vyhrávat,“ řekl brněnskı trenér Richard Dostálek.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
22. 1. 2021 18:00
Konec zápasu
Brno : Liberec 0:3
Góly:
Góly:
25. J. Mosquera, 34. M. Rabušic, 76. J. Pešek
Sestavy:
M. Šustr - J. Moravec (46. D. Bariš), P. Dreksa, L. Pernica, J. Šural - O. Pachlopník (66. P. Štepanovskı), J. Texl (76. J. Sedlák), O. Vaněk, T. Záhumenskı (46. Š. Šumbera) - J. Hladík, D. Fila (46. M. Vintr)
Sestavy:
M. Knobloch - M. Koscelník, J. Jugas, M. Chaluš, J. Mikula - M. Pourzitidis (84. K. Mara), M. Sadílek (84. K. Michal), O. Karafiát - J. Pešek (78. M. Fukala), M. Rabušic (58. I. Rondič), J. Mosquera (84. M. Faško)
Náhradníci:
Š. Šumbera, M. Vintr, J. Hlavica, D. Bariš, J. Floder, P. Štepanovskı, J. Sedlák
Náhradníci:
M. Fukala, M. Faško, I. Rondič, L. Hasalík, M. Tijani, K. Michal, K. Mara
Žluté karty:
18. T. Záhumenskı, 64. J. Šural, 83. M. Vintr
Žluté karty:

Rozhodčí: E. Marek - J. Šimáček, L. Ratajová

Přejít na on-line reportáž