Sport

Bouře smetla Italku ze silnice, zraněním podlehla. Padaly i kroupy jako tenisáky

V okolí Říma udeřila bouře v noci na dnešek, napsal web deníku La Repubblica. Ve městě Fiumicino poblíž mezinárodního letiště Leonarda Da Vinciho, které obsluhuje italskou metropoli, odnesl silnı vichr malé osobní auto i s řidičkou několik desítek metrů ze silnice do blízkého kanálu. Žena nehodu nepřežila.

Letiště u Fiumicina muselo na několik hodin přerušit provoz, jedna z jeho ranvejí je stále uzavřená. V okolí města způsobil živel rozsáhlé škody. „Vypadá to tady jako po válce,“ uvedl starosta města Esterino Montino.

Škody a záplavy hlásí také Řím, kde museli hasiči evakuovat obyvatelé jednoho z domů, když voda zatopila sklep budovy. Záplavy také narušily provoz metra, kvůli vodě v tunelech musely bıt dočasně uzavřeny dvě stanice.

Bouřky v Evropě: Pobřeží francouzského Nice
Bouřky v Evropě: Pobřeží francouzského Nice
Autor: Profimedia.cz

Bouře způsobily škody také ve Štırsku, Korutanech a v Burgenlandu, informovala agentura APA. Ve Štırsku bylo podle rádia ORF v sobotu v noci v pohotovosti přes 1000 hasičů. Živel vyvracel stromy a poničil střechy, které museli hasiči rychle zajistit, jelikož meteorologové předpovídají v oblasti další silné bouře.

Bouřky v Evropě: Spoušť v Německu
Bouřky v Evropě: Spoušť v Německu
Autor: Profimedia.cz

Na některıch místech padaly kroupy o velikosti tenisovıch míčků. Bouře podle médií způsobily škody zemědělské úrodě ve vıši asi tří miliard eur (76,9 miliard korun), poničily rovněž i skleníky. V Tyrolsku zablokovaly popadané stromy a sesuvy sutin několik silnic, na jejich uvolnění pracovaly desítky hasičů. Rakousko nehlásí žádné mrtvé ani zraněné.