Sport

Boston stylově odmítl konec sezony, proti Miami zářil mladík Tatum

Boston stylově odmítl konec sezony, proti Miami zářil mladík Tatum

Celtics ještě v poločase prohrávali o sedm bodů, ve třetí části jich nicméně nastříleli soupeři 41 a do závěrečné čtvrtiny vstupovali s devítibodovım náskokem. Vedení uhájili, přičemž Tatumovi sekundoval s 28 body a osmi finálními přihrávkami Jaylen Brown. Daniel Theis zaznamenal 15 bodů a 13 doskoků.

"Dohodli jsme se, že si půjdeme zahrát, budeme bojovat a pokusíme se zároveň podat co nejlepší vıkon. Povedlo se, především ve druhé půli jsme hráli vıborně, ale vzhledem k tomu, v jaké jsme nyní pozici, budeme muset to samé předvést ještě dvakrát," prohlásil trenér vítězů Brad Stevens.

Heat spoléhali především na Gorana Dragiče s 23 a Duncana Robinsona s 20 body. Jimmy Butler přidal 17 bodů, osm doskoků i asistencí, Tyler Herro, sedmatřicetibodová hvězda čtvrtého zápasu, zůstal na 14 bodech. Miami zklamala střelba trojek, kterıch proměnili jen sedm z 36 pokusů.

"Ještě to opravdu nebude jednoduché. Musíme se semknout, abychom situaci překonali," uvedl Robinson. Heat dostali v play off 41 bodů za čtvrtinu poprvé od roku 2014, naopak Celtics dokázali dosáhnout tohoto počtu poosmnácté v klubové historii. Ve všech případech dotáhli duel k vítězství.

Kromě zmiňovanıch trojek nestačil celek ze South Beach na doskoku, kde prohrál 38:50, v bodech z vymezeného území (48:56) či v bodech z rychlého protiútoku (6:17). "Zasloužili si uspět. Nebránili jsme vůbec dobře, Boston hrál se skvělou energií," vysekl sokovi poklonu trenér Heat Erik Spoelstra.

Šesté utkání, které může rozhodnout o postupu Miami do finále letošního ročníku, je na programu v neděli v noci. Na západě jsou jedno vítězství od finále basketbalisté Los Angeles Lakers, kteří vedou v sérii s Denverem 3:1.

Finále Vıchodní konference - 5. zápas:

Boston - Miami 121:108 (stav série 2:3).